Kinnarps nowy

Wiecha na Equatorze IV

Wiecha na biurowcu Equator IV
Wiecha na biurowcu Equator IV
Warbud S.A, generalny wykonawca biurowca Equator IV przy Al. Jerozolimskich 100, zawiesił wiechę na 14. piętrze budynku.

Na biurowcu Equator IV wisi wiecha. Symbol ten oznacza, że zakończyły się już prace nad konstrukcją biurowca i osiągnął on swoją docelową wysokość, tj. 55 m. Equator IV to budynek klasy A. Łączna powierzchnia obiektu wynosi niemal 35 000 mkw. z czego 20 130 mkw. przeznaczone jest na biura, a 682 mkw. na parterze na część handlowo-usługową oraz stołówkę. Na 4 poziomach podziemnych powstanie 226 miejsc parkingowych dla samochodów, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Dodatkowe miejsca parkingowe będą również dostępne przed budynkiem.

Do końca roku zamierzamy wykonać elewacje na wszystkich kondygnacjach biurowych, uzyskując tym samym szczelność budynku, w celu prowadzenia dalszych prac wykończeniowych. Całość elewacji planujemy zakończyć w lutym 2018 roku. W wyniku zmiany metody wykonania izolacji na dachu, z tradycyjnej na technologię białej wanny, warstwy dachowe układane są znacznie szybciej. Dzięki temu niższa część dachu jest już zakończona, natomiast wyższą ukończymy jeszcze w tym roku. Węzły sanitarne wykonane są do piątego piętra, zaś na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona wentylatorownia na parterze. Kolejną, usytuowaną na 14 piętrze, uruchomimy już w marcu. Prace związane z zagospodarowaniem terenu Warbud rozpocznie na przełomie stycznia i lutego – podsumował kierownik budowy firmy Warbud S.A., Łukasz Blusiewicz.

Equator IV to czwarty biurowiec znajdujący się w ciągu kompleksu przy Al. Jerozolimskich i ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. Zarówno budynek jak i cały teren będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski. Właściciel budynku planuje oddanie go do użytku w czerwcu 2018 roku. 

Equator IV ma już pierwszego najemcę. Jest nim klub fitness Zdrofit, który zajmie powierzchnię 1662 mkw. na dwóch poziomach budynku. Nasz biurowiec cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami i w następnych miesiącach możemy się spodziewać ich finalizacji – mówi Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol. 

EQUATOR IV w liczbach:

  • 55 m. wysokości 
  • 34 935 mkw. – powierzchnia całkowita budynku 
  • 20 130 mkw. powierzchni biurowej
  • 682 mkw. powierzchni handlowo-usługowo-gastronomicznej
  • 18 kondygnacji (14 naziemne i 4 podziemne)
  • 226 podziemnych miejsc parkingowych i 40 miejsc naziemnych
  • 78 stojaków dla rowerów
  • 7 wind

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz