bcb wrzesień 2020

Trójmiasto przyciąga biznes

Biurowiec Argon
Biurowiec Argon
Trójmiasto ze względu na swoją komplementarną ofertę jest atrakcyjnym miejscem do rozwoju biznesu. W związku z tym każdego roku rośnie liczba firm, które swoją siedzibę chcą założyć nad polskim morzem.

Dlaczego Trójmiasto przyciąga biznes?

Jak wynika z danych Invest in Pomerania od 2011 r. w Trójmieście wystartowało ponad 60 nowych projektów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Łącznie stworzyły one niemal 11 tys. nowych miejsc pracy. W Trójmieście firmy z tej branży zatrudniają łącznie ponad 21 tys. osób.

Trójmiasto jest obecnie 4. rynkiem usług dla biznesu w Polsce pod względem zatrudnienia, choć jeszcze 6 lat temu, jako aglomeracja zajmowaliśmy miejsca 6-7. Dzięki wysokiej dynamice wzrostu sektora w Polsce oraz konsekwentnemu budowaniu silnej pozycji Trójmiasta na inwestycyjnej mapie udało się ten dystans częściowo nadrobić. Dzisiaj ekonomiczna marka aglomeracji, jak również jej liczne atuty związane z jakością życia pozwalają przyciągać zarówno nowych inwestorów, jak i pracowników z innych regionów – mówi Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania.

Biurowy boom

Firmy do rozwoju potrzebują wykwalifikowanych kadr i przestrzeni. Obecna podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście wynosi blisko 700 000 mkw. Wciąż budowane i planowane są także nowe inwestycje. Dla przykładu w ubiegłym roku firma Torus wystartowała z kolejnymi inwestycjami. Rozpoczęto budowę budynku NEON, który jest ostatnim etapem kompleksu ALCHEMIA. Powierzchnia biur w tym obiekcie wyniesie 33 700 mkw. Torus zaczął budować także dwuetapową inwestycję OFFICYNA z docelową powierzchnią ok. 10 000 mkw. Rynek trójmiejski cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych. Tę pozycję może jeszcze bardziej wzmocnić planowane na 2020 rok przekroczenie granicy podaży miliona mkw.

Rock Your Business w Trójmieście

Pod hasłem Rock Your Business odbędzie się 25 stycznia w Gdyni druga edycja konferencji The BSS Forum, a po niej Gala Outsourcing Stars. Są to ważne wydarzenia dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

The BSS Forum to przestrzeń dzielenia się wiedzą i nawiązywania cennych relacji. Będziemy analizować trendy i wyzwania, nakreślać możliwe ścieżki rozwoju dla wielu organizacji działających w sektorze usług biznesowych albo z nim współpracujących. Z kolei na wieczornej Gali, która jest także finałem konkursu Outsourcing Stars, nagrodzimy najszybciej rozwijające się firmy z tej branży oraz instytucje z ich otoczenia biznesowego – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio będącej organizatorem wydarzeń.

Wybór Gdyni na miejsce konferencji nie jest przypadkowy. Trójmiasto staje się bowiem coraz bardziej widoczne na polskiej mapie centrów operacyjnych sektora BPO/SSC. Co roku inwestują tu nowe podmioty będące częścią międzynarodowych organizacji, które, jak pokazują dane, z powodzeniem rozwijają swoją działalność.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz