6-te urodziny STARTERA

W styczniu Gdański Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER świętuje 6. urodziny. Kolejny rok działalności przyniósł liczne wydarzenia dla tej społeczności oraz sukcesy firm i osób związanych z Inkubatorem.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER jest prowadzony przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk. Rok 2017 przyniósł kolejne sukcesy tej społeczności.

W unijnej rywalizacji European Health Catapult dr Poket zdobył I miejsce pozyskując 50 tys. euro. Firma rozwijają dyspozytory wydające leki, które są sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Szwajcarii.

Od początku w STARTERZE rozwijana była firma SentiOne. Obecnie oferuje ona monitoring Internetu dla ponad 20 krajów. SentiOne znalazło się w gronie laureatów rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, który prezentuje najszybciej rozwijające się firmy na podstawie średniej dynamiki ich wzrostu.

Dobrze radzi sobie także gamingowy startup Blue Sunset Games, który we współpracy z firmą Microsoft wydał grę Animal Rivals na Xbox One. Znajduje się ona w elitarnym gronie 6 tytułów startowych oferowanych graczom przez Microsoft.

Osoby z pomysłami na biznes mogą rozwijać się także w Clipsterze, czyli przestrzeni rozwijanej przez Inkubator wraz z funduszem Alfabeat. Jest to pierwszy w Polsce coliving, w którym osoby z całego świata mogą mieszkać i pracować z innymi przedsiębiorcami. Z gdańskiej przestrzeni skorzystały już osoby z Polski, Mołdawii, USA czy Hiszpanii. Mieszkańcy Clipstera mają szansę na grant w wysokości 20 tys. euro od funduszu Alfabeat.

STARTER stawia także na edukację dzieci i młodzieży. W tym celu organizuje on z Miastem Gdańsk Lekcje Przedsiębiorczości, w których wzięło udział już ponad 2500 młodych gdańszczan. Wspiera także edukatorów, aby pomóc im w wymagającej pracy z młodzieżą.

Od początku istnienia STARTER, przy wsparciu Miasta Gdańska, działa w oparciu o dwa filary: wsparcie pomysłów na biznes i firm oraz edukacja nauczycieli i przyszłych przedsiębiorców. Nasze wydarzenia skierowane są do osób w każdym wieku, niezależnie od doświadczenia czy pochodzenia. Zapraszamy do naszej przestrzeni, tutaj czekają biura, strefy relaksu, liczne okazje do zdobycia wiedzy, i co najważniejsze, grono mentorów, doradców i potencjalnych partnerów, którzy pomogą na każdym etapie przedsiębiorczej drogi – opowiada Tomasz Szymczak, prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Przestrzeń biurowa STARTERA jest obecnie zapełniona. Jednak wciąż kolejne firmy mogą się do niej rekrutować i zajmować miejsca tych, które kończą tzw. etap inkubacji. Miejsce znajdują tutaj startupy, dla których dostępne są biura w niższych cenach. Z inkubacji obecnie korzysta 28 firm. STARTER oferuje także powierzchnię dla firm, które działają na rynku dłużej niż trzy lata. Wynajmowana jest ona na warunkach komercyjnych. Poza biurami, w STARTERZE znajduje się także coworking.

Kolejne lata działalności STARTERA upłyną pod znakiem zupełnie nowych projektów, skierowanych nie tylko do lokalnego odbiorcy, ale także młodzieży z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Mamy także w planach adaptację kolejnych powierzchni biurowych na Dolnym Mieście. Rok 2018 upłynie również pod znakiem wsparcia w biznesie dla branż kreatywnych – dodaje Tomasz Szymczak.

 


0.0
Tagi: GIP STARTER
Napisz pierwszy komentarz