5 innowacyjnych lat

Przestrzeń coworkingowa w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER
Wiele wydarzeń i tysiące gości, a także ponad 500 firm, które pozyskały już 30 mln dofinansowania. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, organizator startupowej społeczności z ramienia Miasta Gdańska, obchodzi 5. urodziny.

W samym tylko 2016 r. w STARTERZE odbyło się ok. 200 wydarzeń dot. przedsiębiorczości i nowych technologii. Projekty te nie są skierowane wyłącznie do młodych przedsiębiorców. Do zadań zespołu STARTERA należy m.in. edukacja dzieci i nastolatków oraz inspiracja i wsparcie nauczycieli czy przedsiębiorców z dużym stażem. Rocznie w projektach i wydarzeniach STARTERA udział bierze ponad 7 tys. osób.

 

W STARTERZE pomagamy przedsiębiorcom rozwinąć projekty w skali globalnej. W biznesie nie ma granic i żaden polski startup nie powinien bać się mierzyć globalnie. Dlatego wraz z Fundacją infoShare organizujemy Startup Contest, jeden z największych w Europie konkursów dla młodych firm. Co roku niemal 200 startupów z całego świata staje przed szansą zaprezentowania się w Gdańsku przed światowymi mentorami i inwestorami – mówi Joanna Grandzicka, Wiceprezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. 

 

Wsparcie startupom daje także opracowany przez STARTER intensywny program szkoleniowy – Starter Rocket. Jeden z jego finalistów (dr Poket) dostał się do programu wspierającego młode projekty w Dolinie Krzemowej. 

 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości sprzyja rozwojowi biznesu. Przykładem jest SentiOne, które obecnie oferuje monitoring Internetu w 24 europejskich krajach, a w 2016 r. podpisało umowę inwestycyjną na 14 000 000 zł. Tutaj rozwinął się także Everytap – aplikacja lojalnościowa, współpracująca z 700 lokalami gastronomicznymi, posiadająca już ponad 150 tys. użytkowników. A także firma IT Solwit, która ma już ponad 200 pracowników.

 

STARTER nie tylko wspiera młode firmy, ale także bezpośrednio przyczynia się do powstawania kolejnych. Już ponad 130 uczestników programu „Go Creative. Biznes na start” przekształciło swój pomysł w biznes.


STARTER skupia wielu innowatorów. Ponad 500 startupów zdecydowało się na start biznesu pod skrzydłami STARTERA. Z komercyjnej oferty inkubatora skorzystało niemal 70 firm z większym stażem. Na swoją pierwszą zagraniczną siedzibę STARTER wybrała np. szwedzka firma DGC. Swoje biura w STARTERZE mają także estońskie AS Inbank S.A. czy niemieckie INKUBIT Business Solutions.

 


0.0
Tagi: GIP STARTER
Napisz pierwszy komentarz