Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Pracowity rok HB Reavis

Gdański Business Center
Gdański Business Center
W minionym roku warszawski oddział HB Reavis pozyskał aż 38 klientów. Firma oddała do użytku drugi biurowiec West Station, poczyniła postępy na budowie Varso i wprowadziła nowe linie biznesowe.

W 2017 roku warszawski oddział HB Reavis wynajął łącznie o niemal 10 000 mkw. powierzchni więcej niż rok wcześniej (warto zaznaczyć, że w 2016 r. firma osiągnęła najlepszy wynik wśród wszystkich deweloperów działających na stołecznym rynku biurowym). 

Dziesięcioletnia obecność HB Reavis w Warszawie to ogromny bagaż doświadczeń. Nasze budynki łączą jakość architektury i wykonania, innowacyjność oraz dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie osób, które z nich korzystają. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak szerokim gronem klientów, dbając, aby biura ich marzeń stawały się rzeczywistością – mówi Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

W ubiegłym roku największą popularnością cieszył się kompleks West Station zlokalizowany przy dworcu Warszawa Zachodnia. W sierpniu został oddany do użytku drugi budynek kompleksu, a tym samym zakończyła się jego realizacja. Inwestycja otrzymała tytuł Najlepszego Biurowca w Polsce aż w trzech branżowych konkursach (Eurobuild Awards, CIJ Awards oraz Prime Property Prize). 

W 2017 roku HB Reavis zawarło w West Station umowy wynajmu na ok. 33 400 mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Do kompleksu biurowego wprowadziły się lub wkrótce wprowadzą, m.in. takie firmy jak: Diebold Nixdorf (ponad 11 000 mkw.), eTravel, Merck czy Marquard Media.

Zainteresowaniem najemców cieszył się także obiekt Gdański Business Center położony w północnej części warszawskiego Śródmieścia. To właśnie w tym obiekcie w 2017 roku, ponad 11 000 mkw. wynajęły tu m.in. Sąd Apelacyjny w Warszawie, a także takie firmy jak Euronet oraz DLL.

Podsumowując rok 2017 trzeba wspomnieć również o budynku Postępu 14. W tym zlokalizowanym w biurowej części Mokotowa obiekcie sfinalizowano jedną z największych zeszłorocznych ekspansji jednego najemcy. Firma farmaceutyczna AstraZeneca, przedłużyła umowę najmu prawie 7000 mkw. oraz dobrała kolejne ponad 6000 mkw. powierzchni.

Chcemy wytyczać nowe szlaki na rynku nieruchomości – nie tylko tworzyć przyjazne, lubiane budynki, ale też oferować usługi wykraczające poza know-how typowego dewelopera. W 2017 roku z powodzeniem uruchomiliśmy Origameo – nasz wewnętrzny zespół doradzający klientom w zakresie kreowania przestrzeni pracy. W Postępu 14 otworzyliśmy też centrum coworkingowe i przestrzeń eventową HubHub, cieszące się coraz większym zainteresowaniem młodych przedsiębiorców – komentuje Grzegorz Strutyński, dyrektor handlowy i członek zarządu HB Reavis Poland.

Jak już wspomnieliśmy, ubiegły rok był także związany z budową Varso. Na największym placu budowy w centrum Warszawy prowadzone zostały prace w podziemnej części wszystkich trzech budynków. Już za kilka miesięcy budowa osiągnie poziom „0”, a jej zakończenie zaplanowano na lata 2019-2020. 

Działalność HB Reavis w Polsce w 2017 roku została doceniona w różnych plebiscytach branży nieruchomości i budownictwa. Firma została uznana za Najlepszego Dewelopera Biurowego m.in. przez jury konkursów Europaproperty CEE Investment & Green Building Awards, CIJ Awards oraz Eurobuild Awards.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra