bcb wrzesień 2020

Biura przy Dworcu Zachodnim przyciągają najemców

Biurowiec West Station
Biurowiec West Station
Latem swoją siedzibę do biurowca West Station II przeniesie firma Arcadis.

Arcadis to globalna firma projektowo-doradcza dla środowiska naturalnego i obiektów budowlanych. W lipcu br. planuje ona przenieść swoją siedzibę do budynku West Station II. W biurowcu zlokalizowanym przy warszawskich Alejach Jerozolimskich firma będzie zajmować około 1300 mkw. powierzchni. W procesie poszukiwania siedziby i w negocjacjach warunków najmu Arcadis był wspierany przez BNP Paribas Real Estate Poland.

Bardzo cieszymy się, że od wakacji nasze biuro zostanie przeniesione do inwestycji tak renomowanego dewelopera jak HB Reavis. West Station idealnie spełnia nasze wymagania co do jakości budynku jak i lokalizacji, która dzięki bezpośredniemu połączeniu z Dworcem Zachodnim zdecydowanie ułatwi nam dalszą ekspansję w kraju oraz pozwoli ugruntować pozycję lidera w sektorze projektowo-doradczym – powiedział Piotr Rusinek, dyrektor pionu budynków w Arcadis.

Zakończona sukcesem współpraca z Arcadis przy poszukiwaniu nowej siedziby w Warszawie to efekt wytężonych wysiłków i zaangażowania wszystkich stron. Wymagania naszego klienta, wynikające ze specyfiki jego biznesu, w pierwszej chwili wydawały się trudne do pogodzenia. Wybrany budynek sprostał jednak wszystkim oczekiwaniom – zauważył Adrian Bojczuk, associate director w BNP Paribas Real Estate.

Wybór West Station przez klienta doskonale znającego wymogi stawiane współczesnym budynkom, to dla nas szczególna nobilitacja. Z przyjemnością witamy firmę Arcadis i jej pracowników w gronie naszych najemców. Jesteśmy przekonani, że polubią to miejsce – zaplanowane z myślą o ludziach i ich codziennych potrzebach – powiedział Karol Wyka, country leasing director w HB Reavis.

Biurowiec West Station oferuje łącznie 68 500 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię FS&P Arcus. Kompleks jest wspólną inwestycją HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment. West Station tworzą dwa 14-kondygnacyjne biurowce oraz nowy budynek dworcowy od strony Alei Jerozolimskich.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz