Union Investment wynajął niemal 10 000 mkw. biur

Horizon Plaza
W swoich warszawskich biurowcach Union Investment podpisał nowe umowy najmu na niemal 10 000 mkw. powierzchni. Niemal 7700 mkw. przypadło na budynek Horizon Plaza.

W Horizon Plaza trzy piętra zajmie Huawei. Dostawca rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych ICT zostanie największym najemcą w budynku. W transakcji Huawei był reprezentowany przez firmę Cushman & Wakefield. Kolejne 1350 mkw. w biurowcu zajmie międzynarodowa firma technologiczno-konsultingowa EGIS.

W ostatnich latach Warszawa stała się jednym z najważniejszych centrów biznesowych w Europie, a jej dynamiczny rynek biurowy potwierdza ten trend. Nowe umowy zawarte na Mokotowie pokazują, że lokalizacje poza ścisłym centrum również mają swoje zalety i mogą przyciągnąć uznane globalne firmy, choćby z uwagi na bliskość międzynarodowego lotniska – mówi Christian Jansen, odpowiedzialny za relacje z najemcami na rynku polskim w Union Investment Real Estate.

Union Investment podpisał umowy najmu także w biurowcu Zebra Tower. Dotyczą one blisko 1700 mkw. powierzchni. Zebra Tower to 17-piętrowy budynek zlokalizowany przy ul. Mokotowskiej. Dzięki swojej charakterystycznej fasadzie przypominającej pasy zebry obiekt stał się punktem rozpoznawczym okolicy. Nowe umowy najmu w tym biurowcu podpisały firmy z branży IT: Cloudity, Astek Polska, YND oraz Enefit, spółka zależna estońskiej grupy energetycznej Eesti Energia. 

Ponadto Union Investment wynajął kolejne przestrzenie Pasażu Lipińskiego. Budynek, który znajduje się w portfelu Union Investment od 2010 roku. Pasaż Lipińskiego położony jest przy Alejach Jerozolimskich. Obiekt oferuje około 6000 mkw. Nową umowę podpisano tu z firmą informatyczną Cosmose (220 mkw.), a firma inżynierska Rafako przedłużyła najem na 290 mkw. powierzchni biurowej. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz