bcb wrzesień 2020

Triathlon w Alchemii

Zawody Torus Triathlon In Da House 2018
Zawody Torus Triathlon In Da House 2018
Po raz kolejny kompleks biurowy Alchemia w Gdańsku przyciągnął do siebie pasjonatów triathlonu. 1 marca odbyła się bowiem czwarta edycja Torus Triathlon In Da House.

Zawody przyciągnęły 37 sztafet reprezentujących firmy z całego kraju. W imprezie udział wzięło w sumie 121 zawodników i wielu kibiców. Dochód z opłat wpisowych został przeznaczony na wsparcie Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Od wielu lat, poprzez triathlon, staramy się popularyzować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Zawody TTIDH stały się też doskonałym polem integracji zawodników, kibiców, rodzin, a w tym roku również pracowników, którzy startowali w ramach zespołów firmowych. Bardzo się cieszę, że w tak wyjątkowy sposób możemy wykorzystać przestrzeń Alchemii i pod jej dachem organizować tego typu imprezę. Wspólnie z Fundacją Jeppesena udało się też rozwinąć w tym roku formułę celu charytatywnego i wesprzeć działania Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus będącej organizatorem zawodów TTIDH. 

Pracownicze zespoły, które wzięły udział w rywalizacji liczyły od 3 do 5 osób (pływak, rowerzysta, biegacz, opcjonalnie trener i motywator). W wielofunkcyjnym kompleksie biznesowym Alchemia w Gdańsku spotkały się reprezentacje firm z całej Polski, choć najwięcej było przedstawicieli trójmiejskiego środowiska. Rywalizacja toczyła się na sprinterskim dystansie (750 metrów do przepłynięcia w basenie, 20 km do przejechania na rowerze wpiętym w trenażer oraz 5 km do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej).

W zawodach TTIDH udział biorą nie tylko amatorzy, ale też osoby, które zetknęły się już z klasycznym triathlonem, a nawet uprawiają go zawodowo. To właśnie dzięki temu poziom tej imprezy jest tak wysoki i cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem – mówi Iwona Guzowska, dyrektor sportowy TTIDH.

W rywalizacji sztafet zwyciężył zespół Fundacja Jeppesena, przed Lufthansa Systems Poland Active oraz Torus Squad. Wyścig zawodowców wygrał Bartosz Banach, przed Pawłem Juśkiwem i Pawłem Miziarskim.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz