Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Warszawa – tu warto inwestować

Na targach MIPIM podczas panelu dyskusyjnego „Warsaw – a new citiscape on the Horizon” najwięksi polscy deweloperzy będą mówić o przyszłości stolicy.

Warszawa jest jednym z najszybciej rozwijających się miast Europy. Co roku kolejne firmy decydują się na otwarcie swoich oddziałów właśnie w stolicy Polski. Warszawa znajduje się w europejskiej czołówce europejskich rynków biurowych. Obecnie oferuje ona ponad 5 mln mkw. powierzchni biurowej, a w kolejnych trzech latach przybędzie jej ponad 855 000 mkw. Jak wynika z danych podsumowujących rok 2017, mimo stale powiększającego się wolumenu powierzchni, wskaźnik pustostanów spadł do 11,7 proc. Stolica Polski zajmuje aż ósme miejsce w rankingu „fDi Major European Cities of the Future 2018/19”. Warszawa znalazła się także na 23. miejscu w rankingu „Deutsche Bank Research Mapping the World’s Prices 2017”, z czego wynika, że – w porównaniu do innych najważniejszych metropolii na świecie – stolica Polski jest miastem bezpiecznym, charakteryzuje się relatywnie niskimi kosztami życia i niewygórowanymi cenami nieruchomości. W rankingu tym Warszawa znajduje się wyżej niż Bruksela, Nowy Jork, Paryż, Londyn czy Moskwa. Warszawa bardzo dobrze wypada także w zestawieniu „Tholons Services Globalization Index 2017”, zajmując w nim 23. miejsce (w pierwszej trzydziestce znalazło się tylko pięć europejskich miast).

Siłę Warszawy pokazują nie tylko rankingi, ale także realizowane w mieście inwestycje. Wśród nich można wymienić takie projekty, jak np.: Browary Warszawskie, Cytadelę Muzeów na terenie cytadeli warszawskiej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik, dalszą część Bulwarów Wiślanych czy kładkę dla pieszych nad Wisłą. Nadal trwa także warszawski boom w obszarze infrastruktury typowo biznesowej. Już wkrótce mapa miasta wzbogaci się o takie inwestycje jak: Varso, The Warsaw Hub, Spark, Generation Park, Cedet, Centrum Marszałkowska, Spinnaker czy Towarowa 22. Wskaźniki pustostanów w Warszawie mogą znaleźć się pod presją ze względu na niewielką podaż w najbliższych dwóch latach oraz rosnący poziom absorpcji i popytu. Z tego względu niektórzy deweloperzy starają się przyspieszyć realizację niektórych projektów, aby wykorzystać silny popyt na powierzchnie biurowe ze strony najemców – powiedział Richard Aboo Partner w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield.

Warszawa jest miastem, które ma potencjał i może przyciągać inwestorów z różnych branż. O przyszłości Warszawy i najważniejszych inwestycjach zmieniających oblicze stolicy będą dyskutowali deweloperzy podczas targów MIPIM w Cannes na panelu dyskusyjnym pt.: „Warsaw – a new citiscape on the Horizon” zorganizowanym przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. Odbędzie się on 15 marca o godz. 10.00.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra