PGE Narodowy

Warta Tower sprzedana

Warta Tower
Warta Tower
Biurowiec Warta Tower został sprzedany. Za 55 mln euro kupił go Globalworth.

Od niedawana Griffin Premium RE.. N.V. (GPRE) działa pod marką Globalworth Poland. Spółka zawarła umowę zakupu biurowca Warta Tower w Warszawie. Wartość transakcji wyniosła 55 milionów euro.

Warta Tower jest jednym z najbardziej rozpoznawanych biurowców w Warszawie. Ten 21-piętrowy obiekt powstał w 2000 r. Budynek oferuje 28 000 mkw. powierzchni. Jest on siedziba wielu firm. Największym najemcą Warta Tower jest TUiR Warta S.A.

Warta Tower jest już czwartą nieruchomością nabytą od grudnia 2017 r., czyli od momentu gdy Globalworth został większościowym akcjonariuszem Griffin Premium RE. NV (GPRE). Jest to kolejny etap w strategii ekspansji Globalworth Poland, który chce zbudować pozycję jednego z największych właścicieli nieruchomości komercyjnych w Polsce. Globalworth jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku AIM giełdy w Londynie, działającą na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ona pozycję wiodącego inwestora w rumuńskim sektorze nieruchomości biurowych. Portfelem biurowym w Polsce zarządza poprzez 72-procentowy udział w spółce GPRE. Polskie aktywa zarządzane poprzez udziały w GPRE obejmują pięć rynków: Wrocław, Łódź, Kraków, Gdańsk i Katowice.

Cieszymy się, że portfolio Globalworth Poland rośnie tak szybko i że pozyskaliśmy tak ważny oraz rozpoznawalny warszawski budynek. Kontynuujemy w ten sposób cykl transakcji zakupu wysokiej jakości projektów biurowych we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Warta Tower to nieruchomość generująca znaczące przychody z doskonałym potencjałem do zarządzania i wzrostu wartości – komentuje Małgorzata Turek, Prezes GPRE.

 

Warta Tower


1.0
Tagi: Warta Tower
Napisz pierwszy komentarz