bcb wrzesień 2020

.big jeszcze w tym roku

Wizualizacja biurowca .big
Nad biurowcem .big zawisła wiecha. Pierwsza inwestycja belgijskiego dewelopera w Krakowie zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Dobiegły końca prace nad budową piątej kondygnacji biurowca .big w Krakowie. Inwestor i generalny wykonawca obiektu Ghelamco Poland, zawiesił symboliczną wiechę nad ukończoną konstrukcją budynku. Biurowiec osiągnął swoją docelową wysokość. Dobiega też końca montaż elewacji i wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe we wnętrzach. Budynek będzie gotowy w III kw. 2018 r. 

Budowa od początku idzie zgodnie z założonym planem. Cieszę się, że efekt naszej pracy jest już widoczny. Kraków to wyjątkowe miejsce, gdzie innowacyjność łączy się z historią i tradycją. Zależało nam na tym, aby te aspekty połączyć w naszym projekcie. Bryła biurowca jest nowoczesna, ale zgodna ze skalą zabudowy najbliższego otoczenia. Idealnie wpisuje się w charakter tej części miasta – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Biurowiec .big znajduje się przy ul. Kapelanka i ul. gen. Bohdana Zielińskiego. Lokalizacja ta pozwala na szybki transport do centrum. Obiekt jest usytuowany w sąsiedztwie zielonych terenów Parku Skały Twardowskiego i zalewu Zakrzówek. Jest to kameralny budynek zaprojektowany w kształcie nieregularnego wieloboku. Elewacja ostatniej kondygnacji jest wyraźnie cofnięta. Na dachu biurowca powstanie ogólnodostępny taras widokowy o powierzchni 200 mkw. Do dyspozycji najemców zostanie przeznaczone także patio zlokalizowane na pierwszym piętrze. W podziemnej części biurowca zaprojektowano garaż dla 148 aut. Nie zabraknie miejsc postojowych przeznaczonych dla rowerów oraz pryszniców i szafek dla rowerzystów. Deweloper przewidział też stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz