bcb wrzesień 2020

Tak będzie wyglądać NCŁ

NCŁ widok z placu dworcowego
NCŁ widok z placu dworcowego
Podczas targów MIPIM w Cannes Ghelamco Poland zaprezentował projekt Nowego Centrum Łodzi. Deweloper ma już pozwolenie na budowę pierwszego etapu. NCŁ to jedno z największych urbanistycznych wyzwań w historii miasta.

Ghelamco Poland ma już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu NCŁ. Podczas targów MIPIM w Cannes na stoisku Łodzi odbyła się prezentacja jego zabudowy. Ten fragment miasta ma stać się reprezentacyjnym miejscem przyjaznym dla turystów i mieszkańców. 

Inwestycja będzie powstawać w trzech etapach. W pierwszym z nich powstanie kwartał miasta składający się z hotelu, biur, mieszkań i lokali usługowych. Budowa powinna rozpocząć się w III lub IV kw. br. Najbliżej dworca powstanie hotel, który pomieści 166 pokoi. Od strony EC1 przewidziano zabudowę mieszkaniową. Apartamentowiec zaoferuje ok. 70 mieszkań. Pomiędzy tymi budynkami powstanie biurowiec o powierzchni 18 000 mkw. Na parterach obiektów przewidziano lokale usługowe i gastronomiczne. Pod całością powstanie parking. Będzie on połączony z podziemną drogą położoną między inwestycją Ghelamco a EC1 (miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na jej budowę). Autorem projektu architektonicznego jest pracownia PIG Architekci

Jestem niezmiernie zadowolona z kolejnej inwestycji w Nowym Centrum Łodzi, szczególnie z takiej, gdzie obok powierzchni biurowych powstanie również hotel jak i inwestycja mieszkaniowa, tak potrzebna w tej części miasta. Chciałabym również podziękować firmie Ghelamco, że kolejny raz uwierzyła w potencjał Łodzi. Dzięki temu widzimy, że nasza wizja rozwoju miasta jest słuszna, co potwierdzają sami inwestorzy – powiedziała Pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

NCŁ będzie miejscem przyjaznym pieszym. Pomiędzy budynkami powstaną piesze pasaże, wzdłuż których nie zabraknie ogólnodostępnych kafejek, winiarni i restauracji. Co więcej, w kolejnych etapach inwestycji również będą powstawać zamknięte dla ruchu samochodowego uliczki z lokalami usługowymi. 

Łódź to miasto o ogromnym potencjale. Jej lokalizacja w sercu Polski, na przecięciu największych szlaków komunikacyjnych, dynamiczny rozwój sektora BPO/SSC, historyczny charakter, a przede wszystkim wykształceni i otwarci ludzie, czynią to miasto atrakcyjnym i perspektywicznym miejscem do inwestowania. Łódź wyrasta na jeden z czołowych rynków regionalnych w kraju, który już teraz może się poszczycić zasobami biurowymi o powierzchni blisko 440 000 mkw., a zarazem jednym z najniższych wskaźników pustostanów na poziomie 9,5 proc. Zabudowie centrum NCŁ poświęcamy wiele uwagi, to dla nas niezwykle ważny i ekscytujący projekt. Dużą wagę przywiązujemy do przestrzeni publicznych. Chcemy tu stworzyć tętniącą życiem część miasta, która będzie znakomitym miejscem do pracy, wypoczynku i mieszkania – powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Nowe Centrum Łodzi jest jednym z kluczowych elementów rewitalizacji śródmieścia. Historia tego przedsięwzięcia rozpoczęła się w 2006 r., kiedy to pojawił się pomysł realizacji projektu. W następnym roku łódzcy radni przegłosowali program budowy NCŁ. W najbliższych latach na ponad 100 ha powstaną biurowce, restauracje, obiekty kulturalne i rozrywkowe. 

 

Nowe Centrum Łodzi

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz