bcb wrzesień 2020

Globalna firma wybiera warszawską kamienicę

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Duńska firma Foss Analytical otwiera centrum usług biznesowych w Warszawie.

W Warszawie centrum usług biznesowych otwiera duńska firma Foss. Jest ona światowym liderem w obszarze innowacyjnych rozwiązań analitycznych monitorujących i kontrolujących jakość produktów spożywczych. Nowe biuro odpowiada za obsługę procesów IT, HR oraz administracyjnych. W tym roku Foss planuje zatrudnić 42 specjalistów z doświadczeniem w SAP, SalesForce, operacjach informatycznych, tworzeniu stron internetowych czy w obszarze HR. Nowe centrum usług Foss będzie znajdować w stuletnim budynku zlokalizowanym przy ul. Brackiej. W obiekcie tym firma wynajęła 660 mkw. powierzchni. W procesie wyboru lokalizacji i przygotowania długoterminowej strategii najmu firmę Foss reprezentowali eksperci JLL.

Decydując się na ekspansję w Polsce nasz wybór nieprzypadkowo padł na Warszawę. Dzięki silnej specjalizacji miasta w IT i i usługach biznesowych, to właśnie tu spełnimy potrzeby naszej organizacji w zakresie wsparcia dalszego rozwoju. Szeroki dostęp do wykształconych kadr, wysoka jakość życia to kolejne atuty biznesowej Warszawy – tłumaczy Anders Liechti, SVP IT & Compliance, Foss.

Znajdująca się przy ul. Brackiej 25 kamienica jest obecnie wielofunkcyjnym obiektem. Oferuje ona 2000 mkw. powierzchni biurowej oraz dostęp do usług i oferty zakupowej. Dzięki niedawnej renowacji Bracka 25 jest doskonale przystosowana do potrzeb najemców biurowych, jednocześnie zachowując unikalny charakter kamienicy. Nasz klient będzie mógł cieszyć się nowoczesną biurową aranżacją połączoną z elementami starej architektury. Niewątpliwym atutem Brackiej 25 jest lokalizacja – w samym centrum miasta, niedaleko Dworca Warszawa Centralna, w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej, kin, sklepów i kawiarni. Obserwujemy, że coraz częściej firmy, zwłaszcza z sektora usług dla biznesu, wybierają centralnie położone lokalizacje, które umożliwiają rekrutację najlepszych kandydatów – komentuje Pola Wójcik, Młodszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz