Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoSpectra Development logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoRIS Kotes logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Pierwsze centrum HL Tech poza Wielką Brytanią

Biuro HL Tech
Biuro HL Tech
Hargreaves Lansdown otwiera pierwsze centrum technologiczne w Polsce. Firma stworzy nowe miejsca pracy dla programistów, testerów i analityków.

HL Tech to centrum technologiczne, które w ramach Grupy Hargreaves Lansdown tworzy rozwiązania IT. W Warszawie firma otwiera swoje jedyne centrum ulokowane poza Wielką Brytanią. Centrum tworzy, testuje oraz wdraża innowacyjne rozwiązania, a także dostarcza bezpieczne oprogramowanie które ułatwia inwestorom wykonywanie operacji finansowych. Oddział w Polsce stanowi rozszerzenie i uzupełnienie już istniejącego zespołu technologicznego w Bristolu. Firma obecnie zatrudnia tu 50 osób i prowadzi rekrutację na kolejne 20 stanowisk.

W HL Tech udowadniamy, że perfekcyjna współpraca pomiędzy IT i biznesem istnieje. Nasi programiści mają realny wpływ na projekty, wybór technologii oraz tworzenie wizerunku firmy. Właśnie dzięki temu oferujemy najlepsze rozwiązania IT dla biznesu – podkreśla Michał Głowiński, Dyrektor Zarządzający HL Tech.

Firma Hargreaves Lansdown postanowiła otworzyć biuro w Warszawie ze względu na kulturę biznesową, na którą składa się dobra infrastruktura komunikacyjna, szybko rozwijający się sektor technologiczny oraz dostęp do profesjonalistów. Chcemy inwestować w najlepsze technologie, dlatego misją HL Tech jest rozwój oprogramowania dla całej Grupy. Większe możliwości rozwoju IT zwiększają naszą zdolność do ulepszania oferowanych przez nas usług, a ostatecznie działalności Hargreaves Lansdown. Dzięki połączeniu utalentowanych programistów i naszego doświadczenia oddamy w ręce przedsiębiorców technologie, które zrewolucjonizują sposób inwestowania i oszczędzania – mówi Chris Hill, CEO w Hargreaves Lansdown.

Centrum technologiczne swoją siedzibę będzie mieć w budynku Warsaw Spire przy Placu Europejskim. Obecnie zajmuje ona 34. piętro, a docelowo będzie mieściła się na dwóch piętrach biurowca. Przestrzeń, w której pracujemy ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie. Dlatego też z dużą dbałością podeszliśmy do kwestii urządzania powierzchni biurowej. Mamy więc nie tylko fenomenalny widok na panoramę Warszawy, ale także komfortowe pokoje tematyczne, kameralną strefę chill-out i przestrzeń kuchenną, a nawet bar zaprojektowany na wzór nowoczesnych kawiarni i pubów. Do współpracy przy aranżacji biura zaprosiliśmy firmę Trzop Architekci i dziś już wiemy, że był to dobry wybór, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego – mówi Aleksandra Babicka, Head of HR w HL Tech. 

 

Biuro HL Tech 


5.0
Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra