Tork

Pierwsze centrum HL Tech poza Wielką Brytanią

Biuro HL Tech
Biuro HL Tech
Hargreaves Lansdown otwiera pierwsze centrum technologiczne w Polsce. Firma stworzy nowe miejsca pracy dla programistów, testerów i analityków.

HL Tech to centrum technologiczne, które w ramach Grupy Hargreaves Lansdown tworzy rozwiązania IT. W Warszawie firma otwiera swoje jedyne centrum ulokowane poza Wielką Brytanią. Centrum tworzy, testuje oraz wdraża innowacyjne rozwiązania, a także dostarcza bezpieczne oprogramowanie które ułatwia inwestorom wykonywanie operacji finansowych. Oddział w Polsce stanowi rozszerzenie i uzupełnienie już istniejącego zespołu technologicznego w Bristolu. Firma obecnie zatrudnia tu 50 osób i prowadzi rekrutację na kolejne 20 stanowisk.

W HL Tech udowadniamy, że perfekcyjna współpraca pomiędzy IT i biznesem istnieje. Nasi programiści mają realny wpływ na projekty, wybór technologii oraz tworzenie wizerunku firmy. Właśnie dzięki temu oferujemy najlepsze rozwiązania IT dla biznesu – podkreśla Michał Głowiński, Dyrektor Zarządzający HL Tech.

Firma Hargreaves Lansdown postanowiła otworzyć biuro w Warszawie ze względu na kulturę biznesową, na którą składa się dobra infrastruktura komunikacyjna, szybko rozwijający się sektor technologiczny oraz dostęp do profesjonalistów. Chcemy inwestować w najlepsze technologie, dlatego misją HL Tech jest rozwój oprogramowania dla całej Grupy. Większe możliwości rozwoju IT zwiększają naszą zdolność do ulepszania oferowanych przez nas usług, a ostatecznie działalności Hargreaves Lansdown. Dzięki połączeniu utalentowanych programistów i naszego doświadczenia oddamy w ręce przedsiębiorców technologie, które zrewolucjonizują sposób inwestowania i oszczędzania – mówi Chris Hill, CEO w Hargreaves Lansdown.

Centrum technologiczne swoją siedzibę będzie mieć w budynku Warsaw Spire przy Placu Europejskim. Obecnie zajmuje ona 34. piętro, a docelowo będzie mieściła się na dwóch piętrach biurowca. Przestrzeń, w której pracujemy ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie. Dlatego też z dużą dbałością podeszliśmy do kwestii urządzania powierzchni biurowej. Mamy więc nie tylko fenomenalny widok na panoramę Warszawy, ale także komfortowe pokoje tematyczne, kameralną strefę chill-out i przestrzeń kuchenną, a nawet bar zaprojektowany na wzór nowoczesnych kawiarni i pubów. Do współpracy przy aranżacji biura zaprosiliśmy firmę Trzop Architekci i dziś już wiemy, że był to dobry wybór, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego – mówi Aleksandra Babicka, Head of HR w HL Tech. 

 

Biuro HL Tech 


3.0
Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra