Nowa siedziba firmy Continental

Business Garden w Warszawie
Business Garden w Warszawie
Firma Continental Opony Polska wynajęła biuro w Business Garden w Warszawie. Najemcę reprezentowała Cresa Polska.

Continental Opony Polska jest oddziałem koncernu Continental. Światowy producent opon i dostawca rozwiązań dla motoryzacji wynajął 1566 mkw. powierzchni biurowej w Business Garden w Warszawie. 

Koncern Continental został założony w Hanowerze w 1871 r. Obecnie firma zatrudnia ponad 235 000 pracowników w 61 krajach. W 2017 r. wartość sprzedaży firmy wyniosła 44 mld EUR. Continental Opony Polska działa na polskim rynku od 1996 r. W tym czasie firma pięciokrotnie zwiększyła zatrudnienie, potroiła liczbę marek w ofercie i osiągnęła obrót na poziomie ponad miliarda złotych rocznie. 

Zmiana biura to nie tylko ważny krok w rozwoju naszej firmy, ale przede wszystkim stworzenia przyjaznego oraz nowoczesnego środowiska pracy dla obecnych i potencjalnych pracowników. Zależało nam na przestrzeni, która będzie oferowała nowoczesne rozwiązania i zaawansowane technologie wspierające efektywność zespołów, zwiększające zaangażowanie i zadowolenie zatrudnionych. Dlatego wybraliśmy kompleks Business Garden – powiedział Dariusz Wójcik, Dyrektor Generalny Continental Opony Polska. 

Jesteśmy bardzo dumni z możliwości reprezentowania firmy Continental w procesie pozyskania nowej siedziby w Polsce. Firma Continental zamieni dotychczasową powierzchnię przy Al. Krakowskiej, którą zajmowała przez 17 lat, na nowoczesne i przyjazne biuro zapewniające wysoki komfort użytkowania. Continental wprowadzi się do Business Garden jesienią br. – powiedział Kamil Komoński, Doradca z Cresa Polska, największej na świecie firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącej usługi agencyjne wyłącznie w zakresie reprezentacji najemcy.

Kompleks Business Garden Warszawa składa się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni 90 000 mkw. Jest on zlokalizowany przy ul. Żwirki i Wigury. Uzupełnienie funkcji biurowo-usługowych kompleksu stanowią hotel, centrum konferencyjne, restauracja i klub fitness. Business Garden Warszawa posiada certyfikat LEED Platinum. Jest to flagowa inwestycja Vastint Poland

Cieszę się, że firma Continental dołączyła do grona naszych klientów. Strategiczne położenie Business Garden przy jednym z głównych korytarzy transportowych miasta, bliskość lotniska oraz obecność na terenie kampusu licznych udogodnień zapewnią doskonałe warunki do dalszego rozwoju firmy Continental w Polsce – powiedziała Anna Szmilewska, Senior Leasing Manager w Vastint Poland.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz