Giant

Wola Retro ma nowego najemcę

|
Warszawski kompleks biurowy Wola Retro, źródło: materiały prasowe partnera.
Warszawski kompleks biurowy Wola Retro, źródło: materiały prasowe partnera.
W warszawskim kompleksie biurowym Wola Retro, należącym do spółki Develia S.A. pojawi się nowy najemca. Mowa o SIGNAL IDUNA. Firma przeniesie się do Woli Retro już w październiku br.

Jedna z największych w naszej części Europy, działająca od przeszło 100 lat instytucja finansowo-ubezpieczeniowa, SIGNAL IDUNA, przeniesie się do warszawskiej Woli Retro. Nowy najemca ma zająć biura położone na 10. i 12. piętrze biurowca, o łącznej powierzchni 1170 mkw. W procesie negocjacji była reprezentowana przez firmę doradczą Cresa Polska.

Naszemu Klientowi zależało na biurze na terenie warszawskiej Woli. Wola Retro znajduje się w odległości niecałego kilometra od obecnej siedziby SIGNAL IDUNA. Na jej korzyść przemówiły również korzystne warunki najmu i wysoki standard obiektu. Cieszymy się, że pomogliśmy Klientowi znaleźć odpowiednią powierzchnię biurową – skomentował zmianę siedziby firma SIGNAL IDUNA Łukasz Dreger, senior associate w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych w firmie Cresa Polska.

Nowy najemca Woli Retro zdecydował się zmienić adres po 10 latach. Jak podkreślił Jacek Smolarek, prezes zarządu SIGNAL IDUNA POLSKA, zmiana siedziby to wielkie wydarzenie. Proces wyboru nowego lokum firmy był bardzo skrupulatny – trwał blisko rok. Ważnym atutem kompleksu Wola Retro było dla nowego najemcy m.in. niezależne centrum konferencyjne, parking i szatnia dedykowana rowerzystom, siłownia w biurowcu, nowoczesna kantyna oraz bliskość metra. Na decyzji zaważył także otwarty układ powierzchni, który umożliwia dopasowanie projektu biura do nowoczesnego modelu pracy.

Bardzo się cieszymy, że to właśnie biurowiec Wola Retro spełnił najwięcej naszych oczekiwań i już za kilka miesięcy będziemy pracować właśnie pod tym adresem – zaznaczył Jacek Smolarek. – Duże znaczenie dla nas miała także współpraca z samym inwestorem. Już po wakacjach, gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, zaprosimy naszych partnerów i kluczowych klientów do naszego nowego biura przy ulicy Siedmiogrodzkiej 9 – dodał.

Wśród atutów warszawskiego biurowca znalazły się także nowoczesne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo pracowników. W przestrzeniach wspólnych obiektu zainstalowano innowacyjne rozwiązania wpływające na poziom bezpieczeństwa sanitarnego. Wola Retro jako jeden z pierwszych obiektów na rynku dysponuje przepływowymi lampami wiruso- oraz bakteriobójczymi, a także zaawansowanymi technologicznie wentylatorami oczyszczającymi powietrze. Ponadto, powierzchnie odkażane są za pomocą zamgławiania ULV w dwu- lub czterotygodniowych odstępach. Jak podkreślił Karol Tański, junior leasing manager w Develia S.A., w biurowcu od początku pandemii wdrażane są systemy, które wpływają na wysoki komfort pracy.

­– Wola Retro to miejsce, które odpowiada na stale rosnące wymagania biznesu. Satysfakcjonujące wyniki komercjalizacji przestrzeni biurowej to efekt uzyskany nie tylko dzięki oferowanym przez nas udogodnieniom, świetnej lokalizacji i dostępności do komunikacji miejskiej, ale też inwestowaniu w nowoczesne rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa – podsumowała Izabela Miśta-Brzeska, senior leasing manager w Develia S.A.

 

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz