Tork

Wadowicka 3: tak wygląda pierwszy biurowiec

Pierwszy z trzech budynków realizowanych w ramach kompleksu biurowego Wadowicka 3
Grupa BUMA zakończyła prace związane z elewacją pierwszego z trzech budynków kompleksu biurowego Wadowicka 3.

Zespół budynków biurowych Wadowicka 3 powstaje w sąsiedztwie Ronda Matecznego. Od niedawna można już podziwiać bryłę pierwszego z trzech obiektów kompleksu. Budynek jest całkowicie przeszklony. Z jego okien roztacza się widok na Wawel, zakole Wisły oraz zabytkowe Podgórze z Kopcem Krakusa. Projekt obiektu powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group. Architektura jest bardzo współczesna i powściągliwa, jednak poprzez zmianę kąta poszczególnych części fasady osiągnęliśmy efekt oryginalności i niepowtarzalności. Szklane tafle odbijają w sposób nieoczekiwany otoczenie, przez co fasady pomimo powtarzalności są wyjątkowe i zmienne mówi architekt Łukasz Zagała.

Biurowiec zlokalizowany jest przy ul. Wadowickiej w Krakowie. Lokalizacja inwestycji w sąsiedztwie Ronda Matecznego zapewni przyszłym pracownikom dobry dojazd środkami komunikacji miejskiej, a także dogodne połączenie z autostradą A4 czy lotniskiem Balice. Użytkownicy biurowca będą mogli korzystać z licznych udogodnień dla najemców. Wśród nich nie zabraknie tych przeznaczonych dla rowerzystów (np. szatnie z prysznicami czy stacja serwisowa).

Wadowicka 3 została zaprojektowana z uwzględnieniem standardów norm ekologicznych zgodnie z wymaganiami BREEAM. Kompleks biurowy będzie składał się z trzech budynków o łącznej powierzchni wynoszącej 31 000 mkw. Budowa pierwszego z nich zakończy się w III kw. br. Ulica Wadowicka ma dla nas szczególne znaczenie, tutaj Grupa BUMA zrealizowała swój pierwszy obiekt biurowy. Cieszymy się, że nasza kolejna inwestycja - Wadowicka 3 elegancją architektury uzupełnia wielkomiejski charakter okolicymówi Konrad Dziewoński, Prezes Grupy BUMA.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz