Assa Abloy

Specjalistyczne posadzki w biurowcu Bobrowiecka 8

Na parkingu biurowca Bobrowiecka 8 wykonano specjalistyczne posadzki żywiczne Deckshield
Biurowiec Bobrowiecka 8 został wyposażony w posadzki parkingowe Deckshield, których producentem jest Flowcrete Polska.

Bobrowiecka 8 to 6-kondygnacyjny biurowiec, który wraz z sąsiednim budynkiem biurowym Bobrowiecka 6 i apartamentowcem Bobrowiecka 10 tworzy zespół urbanistyczny na Dolnym Mokotowie w Warszawie. Został on zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci, zaś pomysłodawcą kompleksu jest spółka Spectra Development. Inwestor obiektu realizuje również projekt artystyczny łączący kulturę pracy ze sztuką. W „Ogrodzie Sztuki” zaaranżowanym w atrium budynku będą znajdować się prace młodych twórców.

Zależy nam na tym, żeby tworzyć wyjątkowe miejsca pracy. Dzieła sztuki wewnątrz budynku i w otaczającej go przestrzeni publicznej inspirują, pobudzają do działania i wzmacniają kreatywność. Jednocześnie, zastosowanie nowoczesnych technologii ma na celu zagwarantowanie naszym najemcom maksymalnego komfortu. Do garażu zdecydowaliśmy się wybrać żywiczne posadzki parkingowe Deckshield, które łączą wyjątkową trwałość i doskonałe właściwości użytkowe z atrakcyjną estetyką – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu w firmie Spectra Development.

Biurowiec Bobrowiecka 8 oprócz ok. 25 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej obiekt oferuje ponad 500 miejsc parkingowych zlokalizowanych w 2-poziomowym garażu podziemnym. Na parkingu obiektu wykonano 15 000 mkw. posadzek żywicznych Deckshield o grubości od 1,5 do 2 mm, w kontrastujących odcieniach szarości. Miejsca postojowe zostały zaprojektowane w ciemnoszarym kolorze z jasnymi numerami, natomiast na drogach jezdnych znalazły się posadzki w kolorze jasnoszarym z ciemnymi oznaczeniami poziomymi. Minimalistyczne posadzki parkingowe tworzą przemyślaną kompozycję z turkusowymi i żółtymi słupami oraz surowymi, niewykończonymi ścianami szczelinowymi. Wykonawcą posadzek Deckshield w budynku Bobrowiecka 8 była firma Chemobud z Puław, Autoryzowany Wykonawca Flowcrete

Posadzki parkingowe Deckshield przeznaczone są do ochrony betonowych płyt stropowych przed zniszczeniem w wyniku intensywnego ruchu pojazdów. Powłoki te są elastyczne 
i wodoszczelne oraz mają wysoką zdolność do mostkowania pęknięć podłoża, przez co skutecznie zabezpieczają elementy konstrukcyjne. Dodatek piasku kwarcowego sprawia, że są odporne na ścieranie i wykazują działanie przeciwpoślizgowe. Są także odporne chemicznie na samochodowe płyny eksploatacyjne, takie jak paliwa, oleje, smary oraz chlorki zawarte w solach odladzających przewożonych na oponach. 

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz