bcb wrzesień 2020

Kolejne biuro Vorwerk w Polsce

Biurowiec Argon - III etap kompleksu Alchemia
Biurowiec Argon - III etap kompleksu Alchemia
Firma Vorwerk Polska wynajęła 440 mkw. powierzchni biurowej w budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku.

Firma Vorwerk Polska otwiera 27 biuro w Polsce. W związku z rozwojem poszukiwała ona większego biura od dotychczas zajmowanego w Gdańsku. Siedziba firmy będzie zlokalizowana w biurowcu Alchemia. Jej otwarcie planowane jest na połowę sierpnia 2018 r. Umowa najmu została podpisana na 5 lat. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Walter Herz

Wyboru budynku zawsze dokonujemy pod kątem możliwości aranżacji wnętrza zgodnie z naszymi standardami. Wszystkie oddziały firmy przygotowane są według spójnego wzoru, dlatego tak istotna jest możliwość dostosowania przestrzeni do wymagań i potrzeb biura okręgowego – zaznacza Małgorzata Winiarska, kierownik ds. administracyjnych Vorwerk Polska.

Obecność firmy Vorwerk w Argonie potwierdza elastyczność naszej oferty. W Alchemii rozwijają się dzisiaj zarówno duże, jak i małe podmioty, polskie i międzynarodowe, ponadto działające w różnych branżach. Dla wszystkich najemców bardzo istotne są obecnie standardy jakościowe, co stanowi niewątpliwy wyróżnik Alchemii – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Firma Vorwerk działa od w 1883 roku w Niemczech i tam znajduje się jej główna siedziba. Dziś jest ona obecna w ponad 70 krajach. Podstawową działalnością firmy jest sprzedaż bezpośrednia sprzętu gospodarstwa domowego. W Polsce Vorwerk obecny jest od 1995r. 

Biurowiec Argon stanowi trzeci etap kompleksu biznesowego Alchemia. Deweloperem obiektu jest firma Torus. Całkowita powierzchnia najmu budynku wynosi ponad 38 000 mkw., z czego na biura przeznaczone jest 36 000 mkw. Wśród najemców obiektu są m.in. takie marki, jak Lufthansa Systems Poland, Luxoft czy Grupa Wirtualna Polska. W części parterowej budynku funkcjonuje kilkanaście lokali handlowo-usługowych. Obecnie w budowie jest czwarty etap Alchemii, budynek Neon. Dostarczy on na rynek ponad 35 000 mkw. powierzchni najmu (w tym ok. 33 500 mkw. powierzchni biurowej). Oddanie budynku do użytku planowane jest na przełom III i IV kw. 2019 r. Wszystkie budynki kompleksu Alchemia certyfikowane są w systemie LEED na poziomie Platinum.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz