Giant

Spektrum Tower sprzedane

Biurowiec Spektrum Tower
Biurowiec Spektrum Tower
Warszawski biurowiec Spektrum Tower został sprzedany przez Europa Capital do Globalworth.

Biurowiec Spektrum Tower zlokalizowany jest w sercu warszawskiego CBD przy ul. Twardej. Budynek został sprzedany przez Europa Capital do Globalworth za około 101 milionów euro.

Spektrum Tower oferuje około 29 500 mkw. powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90 proc. Wśród najemców obiektu znajdują się firmy o zróżnicowanym profilu biznesowym, m.in. BuroHappold, Ecovadis, BGŻ BNP Paribas, Westwing i Calzedonia. Biurowiec oferuje liczne udogodnienia, m.in. siłownię, centrum usług medycznych oraz dwie restauracje.

Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower – biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji. Ta sprzedaż kończy działalność Europa Capital w ramach środkowoeuropejskiego funduszu inwestycyjnego Europa Fund III – powiedział James Pennington, Director, Asset Management w Europa Capital.

W ciągu niespełna miesiąca od ostatniej transakcji, dzięki której staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku, do naszego portfela trafia kolejna nieruchomość. Po akwizycji Spektrum Tower nasze polskie portfolio przekroczyło 1 mld euro i osiągnęło prawie 375 000 metrów kwadratowych GLAkomentuje Małgorzata Turek, Prezes Globalworth Poland.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z finału transakcji. Spektrum Tower jest dobrym przykładem budynku najwyższej klasy, wyremontowanego, oferującego satysfakcjonujące zwroty w kategorii ‘core +’, znajdującego się w najlepszej lokalizacji w Warszawie, z atrakcyjnymi warunkami najmu, szczególnie mając na uwadze spadek dostępności powierzchni użytkowej w centrum miastamówi Michał Ćwikliński, Managing Partner, Country Head Poland w Apleona GVA.

Biurowiec był zarządzany przez firmę WX Management Services. Za doradztwo inwestycyjne po stronie sprzedającego była odpowiedzialna Apleona GVA. Usługi doradcze po stronie sprzedającego świadczyła również firma Dentons, z kolei kupującego przy transakcji wspierały firmy Linklaters, BuroHappold, Deloitte i CBRE.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz