Giant

Deloitte zostaje w Q22

Wieżowiec Q22
Firma Deloitte przedłużyła umowę najmu powierzchni w wieżowcu Q22. W biurowcu tym planuje ona pozostać do 2031 r., co będzie najdłużej trwającą umową najmu w historii polskiego rynku biurowego.

Deloitte jest jedną z największych globalnych firm doradczych. Jej warszawskie biuro znajduje się w wieżowcu Q22. Firma zawarła umowę, która zakłada przedłużenie wynajmu dotychczasowej powierzchni i wynajęcie dodatkowych pięter. Docelowo Deloitte będzie zajmować w Q22 ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej. W wieżowcu firma zamierza pozostać do 2031 r. 

Zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Deloitte, międzynarodowy doradca biznesowy, podkreśla wysoką jakość naszego budynku. Dokładamy starań, by dla naszych najemców stworzyć jak najlepsze środowisko pracy. Dbamy zarówno o wysoką jakość budynku, bogatą ofertę usług i udogodnień, jak również o dodatkowe benefity dla firm wynajmujących powierzchnie biurowe. W budynku funkcjonuje program WellBeing, którego podstawowym celem jest kreowanie przyjaznych warunków pracy. Na 14 piętrze znajduje się fitness oraz sale konferencyjne dostępne dla wszystkich najemców, a w strefie parteru i 1 piętra ekologiczne delikatesy, sushi, kawiarnia, bistro, pralnia, fryzjer, notariusz czy biuro podróży dla klienta biznesowego. Cieszymy się, że nasze wysiłki są doceniane przez tak uznane firmy jak Deloitte – mówi Anna Duchnowska, Członek Zarządu IREEF Q22, Prezes Invesco Real Estate w Polsce, właściciela biurowca Q22.

Właśnie minęły dwa lata odkąd zmieniliśmy adres. Budynek Q22 doskonale spełnił oczekiwania Deloitte, wspierając nasze podejście do pracy, które opiera się na elastyczności, otwartości oraz pracy zespołowej, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu umowy najmu. Nowoczesna aranżacja, wysoki standard powierzchni oraz dogodna lokalizacja w biznesowym centrum Warszawy to istotne czynniki dla naszych pracowników oraz klientów – mówi Marek Metrycki, Partner Zarządzający Deloitte w Polsce. 

Od 2016 r. Deloitte wynajmuje w Q22 niemal 16 000 mkw. powierzchni biurowej. Swoją siedzibę firma może zwiększyć do ponad 30 000 mkw. W transakcji wynajmującemu doradzały firmy Colliers International oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig. Najemcy natomiast doradzała firma JLL oraz prawnicy z kancelarii Deloitte Legal. Współpraca z JLL obejmuje również nadzór nad adaptacją powierzchni do potrzeb Deloitte. 

Stosunkowo rzadko zdarza się, że już po dwóch latach najemca dobiera tak dużą powierzchnię. Świadczy to zarówno o bardzo dynamicznym rozwoju firmy Deloitte, jak i dobrej kondycji polskiego rynku, na którym międzynarodowe korporacje chcą się rozwijać. Cieszy zatem coraz większa podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, w stolicy na poziomie 5,28 mln mkw., oraz projekty klasy Q22, spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających najemców – mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International.

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz