Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Crown Square sprzedany

Biurowiec Crown Square
Biurowiec Crown Square trafił w nowe ręce. Invesco Real Estate sprzedało zlokalizowany na warszawskiej Woli budynek firmie M&A Capital.

Biurowiec Crown Square znajduje się w sąsiedztwie stacji metra Rondo Daszyńskiego. Obiekt jest w pełni wynajęty. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Biurowiec jest bardzo dobrze skomunikowany, ponieważ w jego pobliżu znajduje się stacja metra, siedem linii autobusowych i pięć tramwajowych. Crown Square oferuje ponad 16 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 236 miejsc parkingowych. 

Warszawski rynek powierzchni biurowych cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów. W naszym portfelu znajdują się wysokiej jakości projekty, umiejscowione w strategicznych lokalizacjach oraz oferujące wartość dodaną dla najemców dzięki proaktywnemu zarządzaniu stąd duże zainteresowanie ze strony kupujących. Jesteśmy bardzo zadowoleni z transakcji sprzedaży nieruchomości, którą kupiliśmy na przełomie lat 2010 i 2011. Jako asset manager zrealizowaliśmy nasz biznesowy plan dotyczący tego biurowca wliczając w to utrzymanie kluczowych najemców w budynku. W związku z pojawiającymi się na polskim rynku interesującymi inwestycyjnymi możliwościami zdecydowaliśmy się sprzedać Crown Square i zainwestować pozyskany kapitał w inne projekty. Z pewnością firma Invesco pozostanie aktywna na polskim i pozostałych rynkach nieruchomości Europy Środkowej – mówi Tomas Picha, dyrektor departamentu transakcji Invesco Real Estate na region CEE.

Cieszymy się, że udało się nam pozyskać Crown Square, wysokiej jakości, bardzo dobrze zlokalizowany budynek biurowy, który jest w pełni wynajęty przez duże, posiadające ugruntowane pozycje na rynku firmy. Crown Square, który wpisuje się w naszą długoterminową strategię inwestycyjną, jest naszym drugim aktywem znajdującym się na warszawskiej Woli. W grudniu 2017 roku pozyskaliśmy 50 proc. projektu Karolkowa Business Park – mówi Ehud Gat, założyciel M&A Capital. 

 


0.0
Tagi: Crown Square
Napisz pierwszy komentarz
mantra