bcb wrzesień 2020

Wkrótce nowa inwestycja HB Reavis w Londynie

|
Farringdon West, fot. materiały prasowe
Farringdon West, fot. materiały prasowe
Międzynarodowa firma HB Reavis planuje realizację biurowca Farringdon West. Obiekt, który powstanie w londyńskiej dzielnicy Clerkenwell, dostarczy na rynek ok. 12 800 mkw. powierzchni biurowej i handlowej.

Budynek powstanie na podstawie projektu studia John Robertson Architects. Będzie on spełniał wymogi standardów Well Building Institute na poziomie „Platinum”. Zastosowane rozwiązania mają zapewnić pracownikom warunki do wykonywania swoich obowiązków w sposób kreatywny i odpowiedni dla zdrowia. W miejscu pracy będą mogli oni korzystać m.in. z siłowni. Zaplanowano również połączenie biurowca z siecią londyńskich autostrad rowerowych.

Charakterystyczną cechą obiektu, nawiązującą do innych realizacji HB Reavis w Londynie, będą tarasy. Ich metraż ma stanowić 12 proc. powierzchni budynku. Na parterze zagospodarowanym według projektu pracowni StudioShaw, będzie można odpocząć w restauracjach, kawiarniach albo ogrodzie. Przewidziano także przestrzeń służącą do organizowania eventów, nawet dla 170 osób. Powierzchnia biurowa typowego piętra wyniesie do 2700 mkw. Łącznie obiekt dostarczy na rynek ok. 12 800 mkw. powierzchni biurowej i handlowej.

Dogodny dojazd do biurowca zapewni znajdująca się nieopodal stacja Farringdon. Teren, na którym zostanie wybudowany biurowiec Farringdon West, został objęty programem tzw. Over-Site Development. Jego celem jest realizacja nowych obiektów budowlanych w pobliżu stacji linii Crossrail, która jest uznawana za jedną z największych inwestycji kolejowych w Europie. Gdy zostanie uruchomiona, stacja Farringdon dołączy do największych węzłów kolejowych w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z planem, realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku, a na 2020 r. przewidziano jej zakończenie.

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz