W Zabierzowie na nowo budzi się biznes

Dawny Kraków Business Park zmienia swoje oblicze. Nowy właściciel kompleksu biurowego, fundusz First Property Group, modernizuje obiekty i szykuje udogodnienia dla najemców.

O tym, że kompleks biurowy w Zabierzowie odradza się na nowo, świadczy chociażby zmiana nazwy. Budynki znane jako Kraków Business Park zostały przemianowane na Eximius Park. Pod koniec 2017 r., tj. po zakupie KBP fundusz First Property Group przedstawił plan modernizacji kompleksu. Zaplanowane prace są konsekwentnie realizowane. 

W październiku powinny rozpocząć się prace modernizacyjne w głównym lobby budynku 800. Wysokie na 5 kondygnacji atrium obiektu zyska nowe oświetlenie, które podkreśli jego przestronność. Z kolei najemcy będą mogli korzystać z nowej przestrzeni prowadzenia rozmów i przyjmowania gości. 

Właściciel budynku podpisał również umowę z nowym operatorem kantyny. W budynku 1000 powstanie Bistro Spacja (firma posiada już pięć punktów w różnych krakowskich biurowcach). 

Wg planów FPG na terenie parku powstanie przeznaczona dla najemców strefa rekreacyjna. Jej atrakcją będzie np. wielofunkcyjne boisko, na którym można będzie zagrać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Na terenie kompleksu Eximius Park powstanie również strefa piknikowa i wypoczynkowa ze stanowiskiem grillowym oraz przestrzenią do ćwiczenia jogi i stretchingu. Prace rozpoczną się już we wrześniu.

Również infrastruktura i komunikacja zostaną objęte pracami modernizacyjnymi. Poprawiono standard estetyczny stacji kolejowej (PKP planuje jej gruntowny remont w przyszłym roku). Odnowione zostały także drogi wewnętrzne i przejścia dla pieszych. Najemcom Eximius Park właściciel kompleksu nieodpłatnie udostępnia autobusy łączące park biznesowy z centrum Krakowa. 

Realizujemy obietnice, złożone dotychczasowym i przyszłym najemcom. Prace modernizacyjne idą szerokim frontem, zależy nam, aby w jak najkrótszym czasie osoby pracujące w Eximius Park mogły odczuć wynikającą z nich wartość dodaną. Liczymy, że zostaną również dostrzeżone przez potencjalnych klientów naszego parku. Jesteśmy szczególnie dumni z boiska. Żaden kompleks biurowy w Polsce nie ma takiego obiektu. Chcemy wspierać zdrowy styl życia i aktywność fizyczną – mówi Ben Habib, CEO First Property Group. 

Elastyczna oferta Eximius Park przyciąga nowych najemców. Biura mogą tu znaleźć zarówno duże firmy, jak i mniejsze podmioty. Pierwsze umowy najmu zostały już podpisane. Za komercjalizację powierzchni biurowej odpowiada firma Nuvalu Polska.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz