bcb wrzesień 2020

Otwarcie strefy sportu i rekreacji na terenie Eximius Park

Uroczystość otwarcia Strefy Sportu i Rekreacji w Eximius Park, fot. materiały prasowe
8 maja 2019 r., przy udziale władz gminy Zabierzów, przedstawicieli firm działających na terenie Parku oraz innych zaproszonych gości miało miejsce uroczyste otwarcie specjalnej strefy dla pracowników firm na terenie Eximius Park.

Nie chodzi tylko o zieleń i strefę sportów dla pracowników, by mogli zagrać po pracy w kosza, siatkówkę czy piłkę nożną, albo zjeść smaczny i różnorodny lunch w przyjaznym otoczeniu. Chodzi o fundamentalną zmianę sposobu myślenia na temat tego, czym dziś jest, a czym powinno być współcześnie rozumiane, przyjazne miejsce pracy. Inwestorzy rynku nieruchomości, zwłaszcza tych biurowych, zwykle stawiają sobie za cel, by natychmiast po dokonaniu zakupu maksymalizować zyski. W Eximius Park postanowiliśmy przede wszystkim już na samym wstępie przebudować od podstaw filozofię tego miejsca – zainwestować miliony w to, by park w możliwie jak najkrótszym czasie stał się głęboko przemyślanym ekosystemem, w którym o wiele łatwiej o zdrową równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym,. Chcemy aktywnie zachęcać pracowników, by dbali o zdrowie na wiele różnych sposobów, ale też dawać im unikatową w skali Małopolski (o ile nie Polski) infrastrukturę w ramach parku biznesu, która sprzyja budowaniu relacji, poznawaniu nowych ludzi, zawiązywaniu przyjaźni, współpracy i rywalizacji sportowej – krótko mówiąc, im więcej uśmiechu i harmonii w miejscu pracy, tym lepiej, niezależnie od tego jak trudne i stresujące zadania stawiają przed swoimi pracownikami nasi najemcy, czyli znane i uznane międzynarodowe i krajowe marki biznesowe – mówił Ben Habib, Prezes brytyjskiej spółki First Property Group (nowy właściciel parku od września 2017 r.)

 

Otwarcie strefy sportu i rekreacji

 

W trakcie spotkania poprzedzającego przecięcie wstęgi, prezes brytyjskiej spółki First Property Group, Ben Habib prezentował informacje na temat transformacji, jaką przeszedł Park na przestrzeni minionego roku, od chwili gdy został przejęty przez nowego inwestora oraz jakie zmiany jeszcze nastąpią.

 

Oprócz wartej kilka milionów złotych inwestycji, zainaugurowanej 8 maja, First Property Group zrealizowała już kilka znaczących projektów, m.in.

Przywrócenie płynności finansowej i pozyskanie środków na inwestycje;

  • Zawiązanie międzynarodowych partnerów strategicznych, w tym z prestiżowymi zagranicznymi funduszami inwestycyjnymi;
  • Modernizacja i przeprojektowanie przestrzeni lobby w budynku 800 (kolejne budynki
  • w planach na najbliższe tygodnie);
  • Zakup przyległych terenów pod kolejne inwestycje;
  • Poprawa standardów utrzymania obiektów, infrastruktury drogowej oraz oznakowania terenu;
  • Współpraca z PKP przy modernizacji stacji kolejowej na terenie Parku;
  • Wprowadzenie nieodpłatnych dla pracowników połączeń autobusowych między Parkiem
  • a centrum Krakowa (nowoczesne, klimatyzowane autokary),

 

Plany na przyszłość

 

Spółka ma też dalekosiężne plany związane z rozwojem Parku i otaczających go terenów. Eximius Park jest nie tylko najbardziej „zielonym” parkiem biznesowym tej klasy w Krakowie i Małopolsce, ale też kompleksem, którego lokalizacja ma strategiczne znaczenie biznesowe. Park znajduje się przy samym lotnisku Kraków Airport (5 min. samochodem) i dysponując bezpośrednim połączeniem kolejowym z centrum Krakowa (poniżej 20 min pociągiem), oferuje najemcom zalety łączące wygodny dostęp do światowej stolicy dziedzictwa kulturowego – miasta odwiedzanego rocznie przez 13 mln turystów, będącego na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1978 r., z lokalizacją na granicy najpiękniejszych parków krajobrazowych otaczających Kraków (Ojcowski Park Narodowy, Dolina Kluczwody).

 

Wraz z otwarciem Strefy Sportu i Rekreacji oraz realizacją zobowiązań, których nowy inwestor podjął się przed rokiem, Eximius Park to dziś miejsce wprost idealne dla pracodawców i pracowników, którym leży na sercu to, co określa się jako work-life balance – Katarzyna Peto-Ziemkiewicz, Dyrektor Operacyjny Parku.

 

 

 


2.0
Tagi: Nuvalu
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Energy :
Prąd odłączony, chyba nie płacą rachunków. Agregaty huczą tak ze nie można pracować. Podobno wyrzucają najemców. Nie polecam pracy na terenie Eximius Park
28 stycznia 2020 00:33