Kinnarps Polska Sp. z o.o.

HB Reavis może budować biurowy Forest

Kampus biurowy przy ul. Burakowskiej
HB Reavis otrzymał pozwolenie na budowę nowych biurowców w Warszawie. Przy ul. Burakowskiej może powstać kompleks biurowy Forest.

W Warszawie HB Reavis realizuje dużą inwestycję, jaką jest Varso, ale na tym nie koniec planów tej firmy. Otrzymała ona pozwolenie na kolejną budowę. Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza już wkrótce może powstać kompleks biurowy Forest. Przy ul. Burakowskiej na 2-hektarowym terenie mogą powstać biurowce z otwartymi parterami, ogólnodostępnym placem oraz terenami zielonymi wielkości dwóch boisk piłkarskich.

Nazwa kampusu biurowego ma podkreślić to, że w na jego terenie nie zabraknie zieleni i miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Przestrzeń między budynkami będzie otwarta dla pieszych. Wg planów powstanie tu patio obsadzone drzewami i krzewami, oczko wodne (zimą zamieniane na lodowisko) oraz miejsce na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne. Budynki będą posiadać przestronne balkony, loggie oraz tarasy na dachach (na których zaplanowano np. mini-szklarnie czy siłownię na świeżym powietrzu). 

Kampus biurowy Forest będzie składał się z 120-metrowego wieżowca oraz przyległych budynków o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Całość zabudowy widziana z góry, będzie przypominać literę C. Łącznie powstanie tu ok. 78 000 mkw. powierzchni do wynajęcia przeznaczonej na biura, restauracje, kawiarnie i lokale usługowe na parterach. Zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci kompleks biurowy Forest będzie służył zarówno dużym, jak i mniejszym firmom. 

Użytkownicy kompleksu Forest będą mogli korzystać z tramwajów i autobusów zatrzymujących się w pobliżu centrum handlowego Arkadia. W niewielkiej odległości od biurowców znajduje się również stacja metra Dworzec Gdański oraz przystanek kolejowy Warszawa Powązki. W budynkach powstanie także parking rowerowy.

 


3.0
Tagi: HB Reavis
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
janpan :
No rozwijają się oni nieźle - już niedługo Varso Tower - najwyższy budynek w Polsce https://budynkowo.pl/varso-tower-kolos-lata-warszawie/
12 września 2018 14:05
mantra