Interbiuro - duży

Proximo II sprzedane

PROXIMO II (fot. Szymon Polański)
Hines sprzedał biurowiec Proximo II na rzecz ČS nemovitostní fond (CSNF), zarządzanego przez REICO investiční společnost České spořitelny (REICO IS ČS).
W imieniu funduszu Hines Russia & Poland Fund (HRPF), firma Hines ogłosiła sprzedaż budynku biurowego Proximo II. Obiekt zakupił ČS nemovitostní fond (CSNF), zarządzany przez REICO investiční společnost České spořitelny (REICO IS ČS). Proximo II to drugi biurowiec z kompleksu Proximo, zakupiony przez REICO IS ČS. Transakcja zakupu pierwszego obiektu miała miejsce w sierpniu 2017 r. 
 
Chcielibyśmy podziękować REICO i jego zespołowi za drugą transakcję, zakończoną sukcesem w ciągu 12 miesięcy. Jesteśmy przekonani, że Proximo II idealnie wpisuje się w portfolio REICO w Polsce – powiedział Przemysław Iznerowicz, dyrektor zarządzający w Hines Polska.
 
Podczas transakcji Hines był reprezentowany przez firmy Dentons, Cushman&Wakefield oraz Crido. Nabywcy doradzały międzynarodowe firmy White & Case, CBRE, TPA oraz DIL.
 
Budynek Proximo II zlokalizowany jest przy ul. Przyokopowej na warszawskiej Woli. Biurowiec na 10 kondygnacjach oferuje najemcom 20 643 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Architektem Proximo II jest brytyjska pracownia Rolfe Judd. W zakresie projektu lobby recepcyjnego współpracowała ona z włoskim biurem projektowym Pininfarina. Inwestycja posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent. Biurowiec Proximo II został ukończony w styczniu 2018 r. Obiekt jest w 100 proc. wynajęty. W gronie jego najemców są takie firmy jak np. Accenture, EY, Six oraz IT Kontrakt. 
 

0.0
Tagi: Hines Proximo
Napisz pierwszy komentarz
mantra