Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ruszyła budowa centrum logistycznego w Zielonej Górze

|
Wizualizacja centrum logistycznego eobuwie.pl
Wizualizacja centrum logistycznego eobuwie.pl
Rozpoczęto budowę ogromnego centrum logistyczne o docelowej wielkości nawet 150.000 m kw. zlokalizowanego w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze.

Wznoszenie nowego centrum dla w Zielonej Górze ma się odbywać etapami. Jako pierwsza powstanie hala magazynowa o wysokości 12 metrów wraz z trzykondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni około 40 000 m kw. Autorem projektu budowlanego oraz generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma W.P.I.P., zajmująca się projektowaniem i realizacją budowy zakładów produkcyjnych, magazynów oraz biurowców. Realizacja magazynu ma potrwać do drugiej połowy 2019 roku.

Umowę na budowę pierwszej części kompleksu podpisaliśmy w połowie września i już rozpoczęliśmy prace w terenie tzw. makroniwelację na powierzchni 80 000 mkw. Następnie będziemy budować halę z 32 dokami załadowczymi, w którym będą realizowane procesy magazynowania i dystrybucji towarów – zaznacza Robert Lepczyński, kierownik projektu W.P.I.P.

Prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku rozpoczną się prace nad II etapem inwestycji.

Dla nas to kluczowa inwestycja w strategicznym rozwoju spółki – informuje Marcin Grzymkowski, założyciel i prezes eobuwie.pl – Nowe centrum pozwoli nam rozwinąć się dystrybucyjnie i technologicznie. W obiekcie chcemy wprowadzić rozwiązania, które przedefiniują rynek e-commerce, jak np. maszyny autonomiczne – komentuje


0.0
Tagi: Inwestycje
Napisz pierwszy komentarz
mantra