Giant

Jedyny polski projekt w zestawieniu BREEAM Christmas 2018 znajduje się w Łodzi

|
Textorial Park II
Textorial Park II
Łódzki projekt, polegający na rewitalizacji słynnego Księżego Młyna w Łodzi, został doceniony przez brytyjską organizację BRE w ramach BREEAM Christmas. Jest to coroczna akcja tej instytucji wyróżniająca najciekawsze projekty z całego świata, które w minionym roku zdobyły certyfikat BREEAM.

Brytyjski deweloper St. Paul's Developer Polska jest inwestorem skupiającym się na rewitalizacji projektów poprzemysłowych. Na tym polega również projekt łódzkiego Textorial Park II na ponad dwóch hektarach terenu.


Kompleks będzie składał się z trzech budynków o funkcji biurowo-usługowej. Jego łączna powierzchnia najmu będzie wynosić 26 000 mkw. rozłożonych na terenie tzw. Księżego Młyna w dawnych zakładach włókienniczych Karola Wilhelma Scheiblera w Łodzi. Rewitalizacji zostaną poddane dwa historyczne budynki, w których zlokalizowane były niegdyś magazyny bawełny. Funkcje handlowo-usługowe, które swoją lokalizację znajdą na parterze obiektu, zostaną uzupełnione o nowoczesne biura. Planuje się nawet otworzenie filii biblioteki, co z pewnością przypadnie do gustu mieszkańcom.

Trzeci budynek, mający funkcję wyłącznie biurową, będzie posiadał 5 kondygnacji naziemnych oraz garaż podziemny.

Wokół budynków zaplanowano wielofunkcyjną przestrzeń miejską, gdzie znajdzie się również mała architektura, mająca zachęcić mieszkańców do spędzania czasu w tej przestrzeni.


Textorial Park II jest pierwszym budynkiem biurowym w Polsce, który uzyskał najwyższą certyfikację ekologiczną w najnowszym systemie BREEAM International New Construction 2016.


Wysoka ocena, jaką otrzymał projekt Textorial Park II, to efekt wykorzystania wielu ekologicznych rozwiązań oraz tworzenia przestrzeni z myślą o wygodzie jej użytkowników. Podkreślić należy również fakt, że tak wysoki wynik uzyskała inwestycja rewitalizowana, a więc taka, która na wstępie posiada dodatkowe ograniczenia wynikające z już istniejących na działce obiektów. Kluczową rolę w tym osiągnięciu odegrał zintegrowany proces projektowania prowadzony od najwcześniejszych etapów inwestycji - mówił Dominik Włodarczyk, Assessor BREEAM International z firmy SWECO Consulting.


Za kompleksowy projekt odpowiada biuro architektoniczne Horizone Studio z Krakowa, a certyfikację przeprowadziło Sweco Consulting. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2019 rok.


3.0
Napisz pierwszy komentarz