EQ2

Rekordowe wyniki w inwestycjach w nieruchomości komercyjne

|
Według analizy firmy doradczej JLL inwestycje w nieruchomości komercyjne w 2018 roku mogą osiągnąć pułap łącznie 6 mld euro – najwięcej w historii polskiego rynku.

JLL, wiodąca firma doradcza firma doradcza, świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, przeprowadziła analizę tegorocznych transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Według zgromadzonych danych oraz na podstawie przeprowadzonej analizy, wartość transakcji, które zostały przeprowadzone w okresie ostatnich trzech kwartałów, jest porównywalna do wartości osiągniętej w przeciągu całego 2017 roku.


Łączna wartość transakcji w Polsce przekroczyła na początku października 5 mld euro. Liderem pozostaje sektor handlowy, z przeprowadzonymi transakcjami kupna/sprzedaży o wartości 2,1 mld euro. Ponad 2 mld euro zainwestowano w segment biurowy, ponad 800 mln euro w obiekty magazynowe i prawie 70 mln euro w hotele. Naszym zdaniem, w 2018 roku całkowita wartość umów kupna/sprzedaży we wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych wyniesie około 6 mld euro – najwięcej w historii rynku inwestycyjnego w Polsce - podsumowuje Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.


Największą przeprowadzoną w 2018 roku transakcją z obszaru sektora nieruchomości handlowych była sprzedaż przez ARES/AXA/Apollo Rida portfela 28 nieruchomości handlowych za łączną kwotę około miliarda euro na rzecz Chariot Top Group. W sektorze nieruchomości biurowych HB Reavis sprzedał Gdański Business Center II do EPF za ponad 200 milionów euro. Natomiast największą transakcją magazynową zrealizowaną w roku 2018 był zakup dziewięciu parków logistycznych przez Redefine/Griffin od Panattoni Europe.


5.0
Tagi: Inwestycje
Napisz pierwszy komentarz