Proton Office

Najbardziej ekologiczny biurowiec Krakowa

Budynek F kompleksu Bonarka for Business
Budynek F kompleksu Bonarka for Business
Budynek F kompleksu Bonarka for Business otrzymał tytuł najbardziej ekologicznego obiektu biurowego w Krakowie.

Budynek F to szósty obiekt wchodzący w skład kompleksu Bonarka for Business (B4B) w Krakowie. Biurowiec wygrał pierwszą edycję konkursu „Atut Krakowa” w kategorii „najbardziej ekologiczny obiekt biurowy”. Konkurs został po raz pierwszy zorganizowany w tym roku przez Urząd Miasta Krakowa i magazyn Eurobuild. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez głosowanie online w trzech kategoriach. Kategoria „Najbardziej ekologiczny obiekt biurowy” przeznaczona była dla obiektów, których atutem jest dbałość o środowisko. 

Realizacja obiektów biurowych klasy A z myślą o środowisku stanowi jedno z długofalowych zobowiązań TriGranit, dlatego uzyskanie przez budynek F tytułu najbardziej ekologicznego obiektu biurowego w Krakowie to dla nas ogromny zaszczyt. Ze względu na ożywienie rynku biurowców w Krakowie zamierzamy w niedalekiej przyszłości zrealizować 3 kolejne budynki w ramach kompleksu B4B – mówi Beata Kokeli, dyrektor działu zarządzania aktywami oraz country manager na Polskę w spółce TriGranit.

Budynek F oferuje łącznie 10 000 mkw. powierzchni najmu brutto. Obiekt został oddany do użytku w 2016 r. i stanowi szóstą cześć kompleksu biurowego Bonarka for Business w Krakowie. Jest to 8-kondygnacyjny budynek certyfikowany w BREEAM na poziomie bardzo dobry. 

W ramach kompleksu biurowego B4B przekształcono 19 ha obszaru przemysłowego w nowoczesną przestrzeń biznesową. Budynki A, B, C, D, E, F i G są już zrealizowane, a ich łączna powierzchnia najmu wynosi 65 000 mkw. Następny budynek (H) jest w budowie. Ze względu na wysoką aktywność rynku biurowego w Krakowie w najbliższych latach planowana jest realizacja kolejnych 2 budynków (I i J). Docelowo Bonarka for Business będzie oferować 10 biurowców o łącznej powierzchni najmu 95 000 mkw. Kompleks biurowców tworzy zwarty układ z centralną ulicą i placem, co nawiązuje do funkcji i charakteru tradycyjnego rynku miejskiego. Dobrze zaprojektowana przestrzeń publiczna została wyróżniona licznymi nagrodami, między innymi „artURBANICA 2012”. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz