PGE Narodowy

Nowa siedziba TSKŻ i Teatru Żydowskiego w planach

Ghelamco Poland, wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów (TSKŻ) zrealizuje inwestycję przy Pl. Grzybowskim, w ramach której powstanie nowa siedziba stowarzyszenia wraz z pomieszczeniami Teatru Żydowskiego.

Prężnie działająca na rynku biurowym firma Ghelamco Poland została partnerem TSKŻ, odpowiedzialnym za budowę nowej siedziby organizacji i Teatru Żydowskiego. Na części działki należącej do TSKŻ powstanie, po oddaniu do użytku budynku TSKŻ,  nowoczesny biurowiec.

Realizacja inwestycji nastąpi w dwóch etapach, dzięki czemu Teatr Żydowski będzie mógł zachować ciągłość funkcjonowania. W I fazie budowy powstanie nowa siedziba TSKŻ z pomieszczeniami Teatru Żydowskiego, w II etapie inwestycji, na terenie obecnie zajmowanym przez teatr, wzniesiony zostanie biurowiec. Pomieszczenia Teatru zajmą ok. 70 proc. nowego budynku TSKŻ.

W związku z planami TSKŻ i Ghelamco rozpiszą konkurs architektoniczny – jego oficjalny termin nie jest jeszcze znany. Do udziału w konkursie zaproszonych zostanie 8 – 10 znamienitych, światowych architektów. Zainteresowanie projektem wyraził już wstępnie, podczas tegorocznych targów MIPIM,  Andrew Bromberg.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra