Giant

LC Corp zamknął proces sprzedaży biurowców

|
Silesia Star Katowice
Firma LC Corp SA zamknęła proces sprzedaży katowickiego Silesia Star i wrocławskiego Retro Office House. Nowym właścicielem biurowców został spółka z grupy Globalworth Poland Real Estate.

Umowa finalizująca transakcję o wartości 113,175 mln euro została podpisana 19 lipca. To pierwsza sprzedaż obiektów komercyjnych w historii spółki LC Corp. Stanowi ona realizację nowej strategii firmy dotyczącej obiektów biurowych.

- Zamykając proces sprzedaży Silesia Star i Retro Office House postawiliśmy kolejny krok milowy w rozwoju LC Corp. To pierwsza w historii naszej spółki sprzedaż obiektów biurowych, która stanowi realizację nowej strategii firmy dotyczącej biurowców - z zatrzymywania ich w portfolio do sprzedaży w pełni skomercjalizowanych, świetnie funkcjonujących obiektów w największych Polskich miastach – mówi Dariusz Niedośpiał, Prezes Zarządu LC Corp SA

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w tak krótkim czasie udało nam się przejść od podpisania listu intencyjnego do zamknięcia transakcji. Sprzedane przez nas budynki to jedne z najbardziej prestiżowych obiektów w Katowicach i Wrocławiu, w których siedziby mają uznane i rozpoznawalne marki, jak np. Olympus, Infor, PKO BP czy Mentor Graphics – dodaje Tomasz Wróbel, Członek Zarządu LC Corp SA.

Silesia Star to zlokalizowany w ścisłym centrum Katowic kompleks biurowy klasy A, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 27 tys. mkw. Kompleks od 2016 roku cieszy się stabilnym, 100 proc. wskaźnikiem komercjalizacji. Mieści się w nim m.in. największe centrum badawczo-rozwojowe Mentor Graphics w Europie. Silesia Star została sprzedana za ponad 54,3 mln euro.

Retro Office House to usytuowany w centrum Wrocławia prestiżowy biurowiec, wyróżniający się modernistycznym stylem. Proces komercjalizacji 21 tys. mkw. dostępnej powierzchni biurowej w obiekcie zakończono zaledwie 6 miesięcy po oddaniu go do użytku. Wśród najemców znajduje się m.in. centrum usług wspólnych firmy Olympus dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Globalworth nabył obiekt za 58,8 mln euro.

Chcemy umacniać i rozwijać kompleksową ofertę dla najemców i społeczności naszych budynków w miastach regionalnych poprzez dodawanie do portfela wysokiej jakości nieruchomości. Retro Office House i Silesia Star to nowoczesne i świetnie zlokalizowane biurowce we Wrocławiu i Katowicach, które doskonale uzupełniają nasze polskie portfolio liczące już 21 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 560 000 mkw - komentuje Łukasz Duczkowski, dyrektor ds. inwestycji w Globalworth Poland.

W procesie sprzedaży biurowców pośredniczyła kancelaria Dentons oraz firma doradcza Knight Frank.

Jesteśmy dumni z faktu, iż mogliśmy doradzać LC Corp przy jej pierwszej transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych. Transakcja ta w pełni wpisuje się w nową strategię naszego klienta oraz dowodzi, iż aktywność inwestycyjna oraz zainteresowanie inwestorów są również wysokie na rynkach regionalnych. Udało nam się bardzo sprawnie i w krótkim czasie przeprowadzić cały proces sprzedaży przy pełnym zaangażowaniu wszystkich zespołów LC Corp oraz Globalworth – mówi Marcin Purgal, Dyrektor Działu Capital Markets w Knight Frank.

To była ważna transakcja na lokalnym rynku nieruchomości biurowych. Dynamika inwestycyjna we Wrocławiu, Katowicach i innych miastach regionalnych rośnie – podsumowuje Bartłomiej Kordeczka, partner w dziale nieruchomości kancelarii Dentons.

- Bardzo doceniamy współpracę obydwu stron transakcji oraz profesjonalizm, jaki towarzyszył obu stronom, dzięki czemu sprawnie zakończyliśmy proces sprzedaży – dodaje Maciej Jodkowski, counsel w zespole prawa nieruchomości w kancelarii Dentons.

W portfolio nieruchomości biurowych LC Corp pozostały zlokalizowane we Wrocławiu Sky Tower i Arkady Wrocławskie oraz warszawskie obiekty Wola Center i Wola Retro, która już w tym miesiącu uzyska pozwolenie na użytkowanie.

– Nasze obiekty przyciągają uwagę zarówno najemców, jak i największych graczy rynku inwestycyjnego, szukających prestiżowych biurowców w Polsce. Już na etapie projektowania każdego z naszych budynków komercyjnych stawiamy na oryginalność, innowacyjność, funkcjonalność i dobrą lokalizację. Nasze inwestycje zawsze cechuje wyjątkowa architektura, wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Budujemy odpowiedzialnie, tworząc i rozwijając przestrzeń miejską. Umowa z Globalworth potwierdza, że inwestorzy doceniają te starania – mówi Piotr Pirogowicz, Dyrektor Zarządzający Obiektami Komercyjnymi LC Corp SA.


 

O LC Corp SA

LC Corp SA jest grupą deweloperską realizującą inwestycje komercyjne i mieszkaniowe. Inwestycje Spółki powstają w sześciu największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi. Spółka zarządza obecnie ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowych. Więcej informacji na: www.lcc.pl


0.0
Tagi: LC Corp
Napisz pierwszy komentarz