Real Estate Management Congress

Varso Place wynajął kolejne 5 tys. mkw

Varso Palace, źródło: materiały prasowe partnera
Kolejna firma wynajęła przestrzenie biurowe w warszawskim Varso Place. Najnowszym klientem HB Reavis jest duńska firma Orsted.

Orsted jest koncernem energetycznym, którego strategia zakłada coraz szersze wykorzystanie energii niskoemisyjnej. Już teraz firma jest jednym z globalnych liderów w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. Pracownicy Orsted Polska będą mieli do dyspozycji ponad 3 800 mkw. przestrzeni w budynku Varso 2. 

Największymi użytkownikami tego budynku będą: kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center (blisko 14 000 mkw.) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który właśnie wynajął dodatkowo ponad 1 200 mkw. (łącznie ponad 13 600 mkw. powierzchni).

W Varso Place będą mieściły się również siedziby polskich oddziałów firm takich jak Nvidia, Yves Rocher i Workday. Środkowy z trzech wysokościowców powstających obok Dworca Centralnego zajmie głównie pierwszy w Polsce 4-gwiazdkowy hotel NYX. Jego goście, pracownicy biurowi Varso Place oraz inni użytkownicy budynku skorzystają z szerokiej oferty handlowo-usługowej. Już niebawem planowane jest otwarcie centrum fitness Zdrofit oraz przychodni PZU Zdrowie. Na parterze Varso Place powstaje ogólnodostępny pasaż z gastronomią (m.in. Nutrimind Group, Stół i Wół, Menya Musashi, Karmello, Salad Story, Vincent, Wrap Me) oraz sklepami i dodatkowymi usługami (salon kosmetyczny Nail Spa, biuro podróży Sun Way Travel, kantor Wiek).

Biurowiec Varso Palace posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Outstanding oraz certyfikat WELL oceniający wpływ budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi, już wkrótce stanie się jednym z największych centrów biznesowych w Warszawie.

Po otwarciu niższych budynków Varso Place wiosną tego roku, kontynuowana będzie budowa Varso Tower – najwyższej części projektu. Konstrukcja 230-metrowego wieżowca zaprojektowanego przez pracownię Foster + Partners osiągnie docelową wysokość latem i będzie gotowa na prace wykończeniowe i aranżacyjne. W całym Varso Place znajduje się łącznie 144 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz