Giant

Rusza realizacja ostatniej fazy budowy High5ive w Krakowie

|
High5ive Kraków, źródło: materiały prasowe partnera
High5ive Kraków, źródło: materiały prasowe partnera
Trzecia i ostatnia faza budowy kompleksu High5ive właśnie się zaczyna. Nowy biurowiec, który wybuduje Skanska Property Poland, będzie ich pierwszym budynkiem w Krakowie, któremu został przyznany certyfikat WELL.

International WELL Building Institute (IWBI) przyznaje swoje certyfikaty w oparciu o weryfikację ponad 100 cech, które mają spełniać biurowce ubiegające się o ten prestiżowy dokument. Certyfikacja ma ocenić wpływ budynku na przebywające w nim osoby - dotyczy to zarówno pracowników firm, korzystających z oferowanych powierzchni, jak i klientów i interesantów, odwiedzających go sporadycznie.

Zaprojektowane przez krakowską firmę NS Moon Studio biurowce High5ive mają oferować klientom łącznie 70.000 mkw całkowitej powierzchni najmu. Z tego 11.150 mkw przypada na ostatni z budowanych obiektów. Budynek ten ubiega się o certyfikat WELL. Wraz z budynkami z drugiej fazy projektu, został również zgłoszony do certyfikacji LEED Platinum, przeznaczonej dla budownictwa ekologicznego. Budynki drugiej i trzeciej fazy ubiegają się też o certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”.

Krakowski kompleks biurowy High5ive już na stałe wpisał się w krajobraz centrum miasta. Obecnie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca i Galerii Krakowskiej. Budowę rozpoczęto cztery lata temu, a dwa lata temu oddano do użytku pierwsze powierzchnie biurowe. Na chwilę obecną wykończone są cztery budynki, ostatni, piąty, domknie projekt całego kompleksu od strony ul. Pawiej. Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska, tak podsumowuje realizację projektu:

Już teraz można powiedzieć, że sama inwestycja okazała się dużym sukcesem komercyjnym, czego potwierdzeniem jest bardzo duże zainteresowanie najemców i sprzedaż czterech budynków.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz