Assa Abloy

Kampus biurowy Forest – zielony projekt HB Reavis

|
Kampus biurowy Forest Warszawa, źródło: materiały prasowe partnera
Kampus Forest Warszawa
W niedalekim sąsiedztwie Centrum Handlowego Arkadia, powstaje jeden z największych w Warszawie projektów budownictwa komercyjnego.

Kampus biurowy Forest jest obecnie drugą największą inwestycją HB Reavis w Polsce. Budynki mają zaoferować klientom 78 tys. mkw przestrzeni. Inwestycja realizowana jest dzięki wspólnej pomocy kredytowej banków: Santander, Pekao S.A., PKO B.P. i Paribas. Zdaniem inwestora zaangażowanie kilku banków w ten projekt jest dowodem na zaufanie, jakim instytucje te darzą HB Reavis i realizowane przez tę firmę budowle.


Projekt budynku zakłada szereg ekologicznych innowacji. Chodzi tu przede wszystkim o spełnianie wymogów, aktualnych standardów ekologicznych. Ta tendencja daje się coraz częściej zauważyć wśród nowych projektów, realizowanych przez inwestorów w polskich miastach. Ważne jest też zapewnienie zarówno pracownikom, jak i interesantom, jak najlepszych warunków pracy. Pomiędzy budynkami kampusu powstanie plac i tereny zielone, których łączna powierzchnia porównywalna jest z dwoma boiskami piłkarskimi. Zostanie tam zasadzonych 400 drzew i krzewów.

Projekt zakłada, że na terenie kampusu Forest powstanie m.in. największa w Warszawie przestrzeń biurowa na jednym piętrze. Ma ona zająć powierzchnię 8 tys. mkw. W planach jest stworzenie dużej przestrzeni co-workingowej, ale również biur na wynajem dla młodych przedsiębiorców, na bardzo elastycznych warunkach. Partery mają zostać przeznaczone na działalność gastronomiczną, powstaną tam kawiarnie i restauracje. Szacuje się, że pierwszy biurowiec zostanie oddany do użytku do końca 2021 roku.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz