Giant

Moniuszki 1A zmienia właściciela

|
Moniuszki 1A, źródło: materiały prasowe partnera
Moniuszki 1A, źródło: materiały prasowe partnera
Prestiżowy biurowiec Moniuszki 1A, należący dotąd do Catalyst Capital, trafi w nowe ręce. Kupującym jest CPI Property Group.

Warszawski biurowiec Moniuszki 1A (dawniej Moniuszki Tower), położony niedaleko skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, to jeden z najlepiej zlokalizowanych obiektów tego typu. Ma 18 pięter i oferuje 9,79 tys. mkw powierzchni użytkowej. Wprawdzie zbudowano go w 2002, jednak w 2015 roku Catalyst Capital zdecydował się na renowację budynku. Zyskał on wówczas wiele na funkcjonalności, odświeżono też jego wygląd. Wśród najemców są takie firmy i instytucje jak: Thedy & Partners, Empik, Collegium Humanum, Ministerstwo Finansów czy Centrum Nauki Kopernik.

CPI Property Group to obecnie jeden z wiodących właścicieli tego rodzaju nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma sukcesywnie powiększa swój warszawski portfel biurowy. W obszarze jej zainteresowań znajdują się z reguły obiekty dobrze funkcjonujące, cieszące się już ustaloną renomą. Pod koniec ubiegłego roku CPI kupiło m.in. budynki Warsaw Financial Center, Equator IV i Eurocentrum.


1.0
Napisz pierwszy komentarz