Yareal sprzedaje biurowiec Nowogrodzka Square

|
Nowogrodzka Square, źródło: materiały prasowe partnera
Nowogrodzka Square, źródło: materiały prasowe partnera
Nowym właścicielem warszawskiego biurowca Nowogrodzka Square będzie francuski fundusz zarządzany przez Amundi Real Estate.

Nowogrodzka Square to nowoczesny budynek biurowy klasy A o powierzchni 11 000 mkw położony w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji stolicy przy Al. Jerozolimskich. To jeden z najlepiej skomunikowanych biurowców w Warszawie. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie Dworca Centralnego, metra oraz kolei SKM i WKD.

Biurowiec stanowi flagową inwestycje Yareal, który wraz z nieruchomością wybudował ogólnodostępny pieszy zielony pasaż miejski, który łączy ulicę Nowogrodzką i Aleje Jerozolimskie. Zarówno biurowiec, jak i deptak zostały umiejętnie wkomponowane w otaczającą je zabudowę modernistycznych kamienic, pochodzących z początku XX wieku.

Na najwyższej kondygnacji 6-piętrowego biurowca znajdują się tarasy, z których mogą korzystać pracownicy i goście biur a w podziemnym garażu mieści się 148 miejsc parkingowych dla samochodów oraz parking dla rowerów. 

Nowogrodzka Square to wizytówka Yareal, dlatego w budowę tego biurowca włożyliśmy mnóstwo serca i pracy. Przekazujemy Nowogrodzka Square w dobre ręce z przekonaniem, że ten niezwykły budynek zapewni najemcom dogodne warunki pracy, a funduszowi rosnącą wartość portfela — tak przeprowadzoną transakcję komentuje Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Nowogrodzka Square posiada certyfikat BREEAM z oceną Excellent. Za miastotwórczy charakter biurowiec otrzymał również Grand Prix i nagrodę dla najlepszego budynku komercyjnego w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy.

W negocjacjach sprzedażowych Yareal korzystał z pomocy ekspertów rynku nieruchomości CBRE oraz wsparcia prawnego kancelarii GIDE. Kupujących wspierali doradcy ds. przejęć Knight Frank, CMS doradzający w kwestiach prawnych oraz Sentient w zakresie doradztwa technicznego.

Yareal Polska to wiodący w Polsce deweloper oraz lider pod względem jakości. Spółka należy do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. W skaład portfela inwestycji biurowych firmy wchodzą m.in. Neopark i LIXA.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz