Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO Zielony biurowiec w centrum Łodzi

|
Biurowiec Zielony, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Zielony, źródło: materiały prasowe partnera
Położone przy ul. Wólczańskiej w Łodzi Centrum Biznesowe Synergia rozbudowuje się zgodnie ze wcześniejszymi założeniami. Zapowiadana dwa lata temu budowa nowego biurowca właśnie się ukończyła. Jest to obecnie najciekawsza spośród inwestycji firmy Synergia Hub.

Ekologiczny biurowiec

Łódzkie Centrum Biznesowe Synergia może się pochwalić nowym biurowcem. Nosi on nazwę „Zielony”, którą zawdzięcza ekologicznym „smaczkom”, przyświecającym całej inwestycji. Znajdziemy tam instalację fotowoltaiczną, ścianę zieleni, 12 zbiorników na wodę deszczową i wewnętrzny ogród, w którym znajdują się ule. Od samego początku budowano go z myślą o przeznaczeniu we wnętrzu maksymalnej ilości miejsca na roślinne instalacje. Wliczając w to strefy komfortu, jest to łącznie powierzchnia niemal 1,2 tys. mkw.

Część powierzchni biurowych usytuowano tak, by można było przez długi czas korzystać ze światła dziennego. Konstrukcja zakłada dodatkowo redukcję zapotrzebowania na energię elektryczną o ok. 30 proc., co sprawia że budynek rzeczywiście można uznać za ekologiczny. Ambicją twórców było zaprojektowanie najbardziej „zielonego” biurowca w mieście.

 

Powierzchnia biurowa do wynajęcia

Podobnie jak w przypadku każdego innego biurowca, tak i tu ważną informacją jest ilość dostępnej przestrzeni. Na działalność biurową przeznaczono tam nieco ponad 4,3 tys. mkw. Pokazuje to, jak dużo w porównaniu z tą przestrzenią, wygospodarowano miejsca na zieleń.

W biurowcu gości już spore grono najemców, ale są jeszcze wolne powierzchnie. Nowi najemcy za sąsiadów będą mieli firmy, takie jak PZU S.A., PGE S.A., AVIVA S.A. czy Altkom Akademia S.A. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami. Ofert nie brakuje, ponieważ biurowiec położony jest w bardzo korzystnej lokalizacji.


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra