Biurowiec Alpha na lotnisku w Gdańsku

|
Kompleks Airport City Gdańsk, źródło: materiały prasowe partnera
Kompleks Airport City Gdańsk, źródło: materiały prasowe partnera
W 2021 roku budynek biurowy Alpha powstanie w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Będzie to pierwsza inwestycja kompleksu Airport City Gdańsk. Efektem ma być siedem biurowców w nowoczesnym stylu.

Biurowiec wart 66 mln złotych

Pierwsze centrum biurowe, które zlokalizowane będzie na terenie lotniska, znajdzie się właśnie w Gdańsku. Jego budowa wyniesie około 66 mln złotych. Oprócz samych budynków o charakterze biurowym znajdą się w nim również usługi hotelowe, gastronomiczne oraz ogólnousługowe. Biurowiec Alpha będzie miał sześć pięter oraz garaż podziemny – dwie kondygnacje, na którym będzie mogło parkować prawie 200 samochodów. Cały budynek będzie miał około 8,5 tys. mkw.  Będzie można tu uprawiać sport oraz rekreację, a dbać o dobro najemców i klientów będzie całodobowa ochrona. Osoby niepełnosprawne będą mogły również korzystać z budynku, ponieważ ma mieć on wszelkie udogodnienia. Budynek będzie również energooszczędny, o czym poświadczy certyfikat Leed Gold. 

Dlaczego akurat Port Lotniczy w Gdańsku?

Główną przyczyną powstania biurowca na terenie lotniska jest to, że epidemia koronawirusa udowodniła, że lotniskom także trzeba pomóc, ponieważ klienci przestali latać i porty lotnicze nie zarabiają. Budynek Alpha ma być „drugą nogą” lotniska, aby w przypadku takiej epidemii, jaką wywołał Covid-19, móc wciąż uzyskiwać przychody, które, jak się okazuje, wcale nie muszą być płynne. Port Lotniczy w Gdańsku rozpoczyna więc budowę nowego centrum biznesowego w Polsce.


0.0
Napisz pierwszy komentarz