Pierwszy biurowiec LIXA gotowy dla najemców

|
Kompleks biurowy LIXA w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Kompleks biurowy LIXA w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Ukończenie realizacji pierwszego biurowca kompleksu LIXA umożliwiło wprowadzenie się już jego największemu najemcy – Bankowi BNP Paribas. Dotychczas gotowych jest już łącznie 28 000 mkw z docelowych 75 000 mkw.

Nowi najemcy w LIXA

Siedziba banku ma zająć aż 22 000 mkw. Umowa najmu jest jedną z największych w historii polskiego rynku biurowego. Kompleks LIXA wiodącego na polskim rynku dewelopera Yareal dostarczy docelowo ok. 75 000 mkw. biur i przestrzeni handlowo-usługowej, którą zajmą sklepy, gastronomia i drobne usługi dostępne wprost z ulicy.

Pierwszy ukończony biurowiec wzniesiony na rogu ulic Kasprzaka i Karolkowej został już przekazany Bankowi BNP Paribas. Drugi budynek, wynajęty w ponad 70 proc., również wkrótce przyjmie kolejnych najemców. Będzie to m.in. firma Solenis. Drugi budynek stanie się też siedzibą samego dewelopera, który przeniesie się do kompleksu LIXA w przyszłym roku. Obecnie trwają prace projektowe nad ostatnimi biurowcami kompleksu LIXA. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 r. Docelowo kompleks LIXA obejmie pięć budynków, w większości 4-6-piętrowych.

Dotychczas gotowych jest już łącznie 28 000 mkw. Projekt uwzględnia również 5 500 mkw. tarasów i ogólnodostępnych dziedzińców.Już teraz na dziedzińcu umieszczono fontannę z dyszami, które będą rozpylały wodną mgłę w upalne dni. W najbliższym czasie w zielonej części kompleksu mają pojawić się również drzewa. Liczne miejsca zapewniające wypoczynek będą służyć kreatywnej pracy.

 

Ogród na dziedzińcu będzie miał charakter uniwersyteckiego kampusu – z kawiarniami i restauracjami, a także miejscami do odpoczynku wśród zieleni. W centralnej części ogrodu powstał przeszklony, wielofunkcyjny pawilon łączący lobby z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną. Zarówno układ przestrzeni, rozwiązania, jak i projekt architektoniczny staraliśmy się dostosować do potrzeb dużych najemców, zatrudniających głównie młodych pracowników. Zależało nam, aby niska zabudowa i dużo zielonej przestrzeni odróżniało LIXA od sąsiednich wysokościowców przy Rondzie Daszyńskiego. LIXA zapewni pracownikom kompleksu szeroki dostęp do atrakcyjnych terenów sprzyjających rekreacji, których znaczenie stało się jeszcze większe z powodu trwającej pandemii – zaznacza Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Tworząc projekt kompleksu LIXA zespół pracowni HRA Architekci wziął pod uwagę zmiany podyktowane trwającą pandemią, jakie zaszły w obszarze potrzeb i wymagań najemców. Zadbano o rozwiązania pozwalające na minimalizowanie zagrożenia epidemicznego. We wszystkich budynkach możliwe będzie wietrzenie pomieszczeń, dzięki naturalnej wentylacji aluminiowo-szklanych fasad. Zielone patio umożliwi pracownikom obiektu spotkania na świeżym powietrzu. W projekcie uwzględniono również liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, takie jak ścieżki rowerowe, specjalny parking dla rowerów, szatnie oraz prysznice, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz energooszczędne oświetlenie LED. Zastosowane rozwiązania zapewniły obiektowi przyznanie prestiżowego certyfikatu ekologicznego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Ela :
Jaki potencjał widzą inwestorzy nad Wisłą: https://walterherz.com/pl/a/jaki-potencjal-widza-inwestorzy-nad-wisla
17 listopada 2020 15:57