Assa Abloy

Nowe biura coworkingowe Spaces w gdańskim kompleksie Wave

|
Biurowiec Wave w Gdańsku, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Wave w Gdańsku, źródło: materiały prasowe partnera
Na początku II kwartału 2021 r. w biurowcu Wave w Gdańsku, którego generalnym wykonawcą jest spółka Skanska, ruszy biuro coworkingowe marki Spaces z grupy IWG. Będzie to pierwsze takie biuro w Trójmieście.

W procesie transakcji uczestniczyli eksperci firmy JLL. Nowy najemca do dyspozycji będzie miał ponad 3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na dwóch ostatnich piętrach. Oddany do użytku w lipcu br. biurowiec Wave zaprojektowano z myślą o komforcie jego użytkowników. W zaprojektowanym przez architektów z pracowni Medusa Group budynku zastosowany został m.in. autorski innowacyjny system Connected by Skanska, który ma ułatwiać pracownikom biura codzienne funkcjonowanie w obiekcie oraz zarządzanie budynkiem.

W biurowcu zastosowano liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska. W odpowiedzi na stale rosnący problem zanieczyszczenia powietrza od strony al. Grunwaldzkiej położono nowoczesny antysmogowy beton o właściwościach fotokatalitycznych. Osiadające na powierzchni betonu groźne związki azotu, wchodzące w skład smogu rozpadają się pod wpływem promieni słonecznych. Następnie są one rozkładane na neutralne związki azotu, by później wraz z wodą deszczową spłynąć do gleby. To pierwszy taki zielony chodnik w Trójmieście.

Nowoczesny węzeł współdzielonej mobilności

Chcąc redukować skutki stale rosnącego natężenia ruchu deweloper wraz z partnerami stworzył City Hub, czyli pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności – specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której każdy może m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar. W projekcie uwzględniono również stację do ładowania desek i hulajnóg elektrycznych Si.City – poza funkcją ładowania ma ona również chronić sprzęt przed kradzieżą.

Budynek ubiega się także o nowy certyfikat WELL Health-Safety Rating. Jest on przyznawany powierzchniom biurowym spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, zmniejszające ryzyko przenoszenia chorób oraz umożliwiające tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy w czasie pandemii.

Niewątpliwym atutem Wave jest jego lokalizacja – to centrum biznesowe miasta, z bardzo dobrym połączeniem komunikacyjnym, w sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo, dojazdy do pracy i powroty do domu ułatwia City Hub – stworzony przez nas węzeł współdzielonej mobilności. Z pewnością pomoże to przyciągnąć potencjalnych użytkowników przestrzeni coworkingowej naszego nowego Najemcy. Bardzo się cieszymy, że jakość proponowanych przez nas rozwiązań przekonała Spaces do podjęcia współpracy – mówi Agnieszka Krawczyk- Rogowska, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

 

International Workplace Group (IWG plc) jest światowym leaderem na rynku elastycznych powierzchni biurowych. Działa w ponad 120 krajach i 1100 miastach na świecie. W Polsce dotychczas obecny jest w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Otwarcie biura Spaces w Gdańsku, to ważny krok w dalszym rozwoju firmy i umacnianiu pozycji lidera w zakresie elastycznych powierzchni biurowych na polskim i światowym rynku. Współpraca ze Skanska oraz JLL jest dla nas wielkim zaszczytem i przede wszystkim gwarancją wyboru najlepszej z możliwych lokalizacji na otwarcie kolejnego centrum biznesowego. Patrząc na ostatnie trendy i zmiany w podejściu do sposobu wykonywania pracy, jesteśmy przekonani, iż produkty oraz rozwiązania oferowane przez Spaces znajdą szerokie uznanie zarówno wśród przedstawicieli małych jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i firm średniej wielkości oraz wielkich międzynarodowych korporacji – powiedział Patrik Olveback, Country Manager dla Polski.


0.0
Tagi: SKANSKA JLL
Napisz pierwszy komentarz