Nowe rozwiązania na czas pandemii w biurowcu Wola Retro

|
Wola Retro, źródło: materiały prasowe partnera
Wola Retro, źródło: materiały prasowe partnera
W warszawskim biurowcu Wola Retro do końca tego roku zainstalowane zostaną nowoczesne urządzenia podnoszące bezpieczeństwo epidemiologiczne wewnątrz budynku. Innowacyjne rozwiązania mają być odpowiedzią na potrzeby najemców w trakcie pandemii.

W warszawskim biurowcu Wola Retro jeszcze w tym miesiącu zostaną zainstalowane innowacyjne urządzenia służące do dezynfekcji powietrza w przestrzeniach wspólnych. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego w holach windowych oraz przy głównym wejściu do biurowca Develia S.A. zamontuje przepływowe lampy wiruso- i bakteriobójcze. Lampy będą emitować światło UV-C wykorzystywane dotychczas w szpitalach i gabinetach lekarskich. Działanie urządzeń będzie w pełni bezpieczne dzięki ich solidnej obudowie. Oprócz tego w windach umieszczone zostaną bardzo wydajne nowoczesne oczyszczacze powietrza, działające na zasadzie utleniania fotokatalitycznego. Zastosowanie obu technologii ma zminimalizować ilość dotychczas używanych środków chemicznych służących do dezynfekcji obiektu.

– Zauważamy konieczność inwestowania w nowoczesne rozwiązania, które zapewnią naszym najemcom i przede wszystkim ich pracownikom pełne poczucie bezpieczeństwa. Zarówno wentylatory KONE, jak i lampy UV-C będą służyły nie tylko w obecnym trudnym czasie, ale także w okresie popandemicznym, gdy znacznie zwiększy się przywiązywanie wagi do higieny i bezpieczeństwa osobistego – skomentował wprowadzane w biurowcu zmiany Piotr Pirogowicz, Dyrektor Zarządzający Obiektami Komercyjnymi Develia S.A.

 

Priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników

Planowane inwestycje to część przyjętej przez spółkę Develia strategii mającej na celu poprawę bezpieczeństwa osób pracujących w budynku. W biurowcu Wola Retro spółka od początku pandemii COVID-19 dba o zminimalizowanie zagrożeń związanych z nowym koronawirusem. Osoby wchodzące do budynku mają wykonywany pomiar temperatury, są również zobowiązane do dezynfekcji rąk przy pomocy jednego z zainstalowanych przy wejściu do budynku bezdotykowych dozowników. Ponadto obiekt jest odkażany metodą zamgławiania ULV w dwu- lub czterotygodniowych cyklach.

Dzięki wdrożonym procedurom nasi najemcy czują się bezpiecznie i są w stanie zapewnić pracownikom komfortowe miejsca pracy. Jest to realizacja naszej strategii, dzięki której zyskujemy zaufanie wielu czołowych firm z różnych branż – podkreślił Piotr Pirogowicz.

 

Develia S.A. jest grupą deweloperską realizującą inwestycje komercyjne i mieszkaniowe. Odpowiada za nieruchomości w sześciu największych miastach Polski: w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie, Katowicach, a także w Gdańsku i Łodzi.

 


0.0
Tagi: WOLA RETRO
Napisz pierwszy komentarz