EKO Warsaw Trade Tower doceniony za walory ekologiczne

|
Warsaw Trade Tower, źródło: materiały prasowe partnera
Warsaw Trade Tower, źródło: materiały prasowe partnera
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich wieżowców otrzymał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Do tej pory budynek cieszył się wyróżnieniem na poziomie Very Good.

Warsaw Trade Tower to biurowiec zlokalizowany na warszawskiej Woli, przy ul. Chłodnej. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 45 000 mkw. rozmieszczonych na 42 piętrach. Przynależy do niego również podziemny parking na 400 samochodów. Swoje siedziby w biurowcu mają m.in. Mattel, AXA, Leroy-Merlin czy Avanssur. W 2019 r. nieruchomość stała się własnością firmy Globalworth. Przeprowadziła ona prace modernizacyjne, których koszt wyniósł kilkadziesiąt mln zł. Ich skutkiem jest znaczne podniesienie standardu budynku oraz nowa ocena Excellent.

Podczas certyfikacji biurowiec oceniano według 8 kryteriów: energia, woda, transport, wykorzystane materiały, odpady, zdrowie i dobre samopoczucie, wykorzystanie terenu i ekologia oraz zanieczyszczenia. Warsaw Trade Tower zdobył 76,1 proc. punktów. Najwyżej oceniony został w kategoriach: materiały, odpady oraz zdrowie i dobre samopoczucie. Przyznany certyfikat potwierdza zrównoważone, ekologiczne budownictwo oraz zapewnienie najwyższej jakości środowiska pracy. To ważny sygnał dla najemców, którzy coraz częściej zwracają uwagę na aspekty ekologiczne i zdrowotne użytkowanej przestrzeni.

Certyfikat BREEAM z oceną Excellent to kolejny etap podnoszenia jakości WTT do najwyższych biurowych standardów – mówi Maciej Kamiński, prezentujący firmę Globalworth Poland. W przygotowaniu mamy też kolejne ulepszenia techniczne i funkcjonalne, w tym z zakresu proptech. W bliskiej perspektywie zaowocują one wyniesieniem naszego wieżowca na podium najlepszych budynków biurowych w Polsce – dodaje.

Dzięki przyznaniu certyfikatu Excellent Warsaw Trade Tower dołączył do zaszczytnego grona najbardziej ekologicznych wieżowców w kraju.


0.0
Napisz pierwszy komentarz