Top Woman in Real Estate

Defibrylatory w WTT

W budynku Warsaw Trade Tower zainstalowano defibrylatory AED. Inicjatywa jest częścią kampanii społecznej „Masz moc”.

Trzy defibrylatory AED zostały zainstalowane w Warsaw Trade Tower. Są to urządzenia, które umożliwią pomoc osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia przed przyjazdem karetki. Defibrylatory w biurowcu zainstalował wieloletni najemca Warsaw Trade Tower, Grupa AXA w Polsce. Znajdują się one na parterze, a także na 3. i 22. piętrze. Dla osób pracujących w WTT zostało zorganizowane również szkolenie z obsługi tych urządzeń. Jest to inicjatywa w ramach kampanii społecznej „Masz moc”, którą firma AXA prowadzi przy wsparciu merytorycznym Centrum Szkoleniowego AdrenaLTika. Celem kampanii jest przezwyciężanie obaw Polaków przed udzielaniem pomocy, gdy zdarzy im się być świadkiem wypadku.

Jako asset manager WTT w naszych działaniach kierujemy się zasadami employee well-beingu, czyli troską o komfort naszych najemców. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zgromadzić zaangażowanych najemców, z którymi możemy wspólnie prowadzić działania zgodne z tą koncepcją i dbać o bezpieczeństwo naszej społeczności. Dzięki defibrylatorom AED oraz szkoleniu osoby pracujące w budynku mogą czuć się bezpieczniej. Dlatego dziękuję firmie AXA za montaż urządzeń oraz zadbanie o sąsiadów – komentuje Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management Europe w Heitman.

Defibrylator AED używany jest w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenia są bezpieczne, łatwe w użyciu i w pełni zautomatyzowane. Może je więc użyć osoba bez przeszkolenia medycznego. Po włączeniu oraz przyklejeniu elektrod na klatce piersiowej system komputerowy bada pracę serca poszkodowanego i informuje o ewentualnej konieczności wytworzenia impulsu w celu przywrócenia jej prawidłowego rytmu (gdy urządzenie nie wykryje arytmii, nie zadziała). Jest to urządzenie bezpieczne zarówno dla ratującego, jak i poszkodowanego.

Takie spotkania pokazują, że o ile ludzie zdają sobie sprawę, że od ich siły zależy życie lub zdrowie drugiego człowieka, to jednak boją się udzielać pierwszej pomocy. Dlaczego? Bo nie wiedzą jak i w związku z tym na przykład boją się, że zrobią krzywdę defibrylatorem. To naturalne i świetnie, że ludzie sięgają po wiedzę, gdy mają taką okazję. Tym bardziej, że jak pokazało badanie CBOS z 2017 roku, zaledwie co piąty badany Polak jest całkowicie pewien swoich umiejętności. Chcielibyśmy, aby takich osób było więcej. Przekazujemy więc praktyczną wiedzę o pierwszej pomocy przez stronę maszmoc.pl i kampanię telewizyjną oraz organizujemy szkolenia dla pracowników, agentów, przyjaciół firmy i innych osób z najbliższego otoczenia. Ostatnio właśnie dla setek naszych sąsiadów z WTT – dodaje Aleksandra Leszczyńska, dyrektor komunikacji korporacyjnej w AXA.

Biurowiec Warsaw Trade Tower (WTT) powstał pod koniec lat 90. Jest to jeden z pierwszych wolskich wieżowców. W latach 2015-16 budynek przeszedł modernizację, w wyniku której zyskał szereg udogodnień zgodnych z koncepcją employee-wellbeing oraz odpowiadających na potrzeby najemców. Warsaw Trade Tower posiada certyfikat BREEAM In-Use z oceną na poziomie Very Good w kategorii Asset Performance.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz