bcb wrzesień 2020

The Warsaw HUB zdobywcą nagrody Award of Excellence

|
Kompleks The Warsaw HUB otrzymał nagrodę Award of Excellence w prestiżowym konkursie CTBUH Awards. Jury składające się z międzynarodowych przedstawicieli z branży doceniło wyjątkowe wnętrza wieżowca.

CTBUH Awards – konkurs poświęcony wieżowcom

CTBUH Awards jest konkursem o zasięgu globalnym. Jego organizatorem jest The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH). To najstarsza na świecie organizacja, która zrzesza architektów, urbanistów, deweloperów, instytucje naukowe oraz firmy działające w branży budownictwa wysokościowego. Obecnie do CTBUH należy ponad milion członków.

CTBUH Awards to uważany za najbardziej prestiżowy na świecie konkurs poświęcony wieżowcom. Jest on organizowany od 2002 roku. Jury przyznaje nagrody w ponad 20 kategoriach.

 

The Warsaw HUB z nagrodą Award of Excellence

Tegoroczna nagroda Award of Excellence w kategorii Interior Design powędrowała do Ghelamco za projekt The Warsaw Hub. Dotychczas jest to pierwsza realizacja z Europy Środkowo-Wschodniej, która została wyróżniona przez międzynarodowe jury składające się z niezależnych ekspertów.

Dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią Jeroen van der Toolen przyznaje, że firma od 30 lat stara się wytyczać nowe ścieżki na europejskim rynku. Jego zdaniem projekt The Warsaw HUB to nie tylko przykuwający uwagę futurystyczny design, ale przede wszystkim funkcje miastotwórcze. 1/3 powierzchni kompleksu to funkcje pozabiurowe, m.in. hotele, gastronomia, sklepy, lokale usługowe, klub fitness czy centrum konferencyjne. Z oferty mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i goście oraz klienci z zewnątrz.

 

Oryginalne wnętrza The Warsaw HUB

Projekt wnętrz The Warsaw HUB jest inspirowany futurystycznymi i organicznymi formami. Większość elementów (sufity, podłogi, meble, wykończenie ścian, ilustracje) zaprojektowano na zamówienie architektów z Massive Design.

Lobby biurowe to połączenie futurystycznego designu z elementami roślinnymi. Na uwagę zasługują donice z drzewami, które otoczone są siedziskami oraz organicznymi ławkami. To sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zastosowano tutaj również kolumny lustrzane, które potęgują efekty świetlne. Ciekawym elementem artystycznym projektu są grafiki trójwymiarowe wkomponowane w tapicerki. Bezpośrednio nawiązują one do liniowej geometrii sufitów.

Lustra zastosowano także w łączniku pomiędzy wejściem do przestrzeni handlowej a stacją metra. Zwielokrotniają one odbicia przestrzeni oraz przechodzących gości. Podobne rozwiązanie zastosowano w windach.

Celem architektów było stworzenie komfortowych, wydajnych i elastycznych środowisk, które będą przyjazne dla użytkowników. Otrzymana nagroda jest potwierdzeniem międzynarodowego uznania dla wnętrz The Warsaw HUB.

 

Kompleks wieżowców The Warsaw HUB

The Warsaw HUB jest wielofunkcyjnym kompleksem wieżowców zlokalizowanym przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Dzięki temu najemcy i klienci mogą korzystać z licznych środków komunikacji, transportu publicznego oraz infrastruktury rowerowej.

Cały projekt obejmuje trzy budynki wysokościowe: dwa biurowce o wysokości 130 metrów oraz wieżę hotelową o wysokości 86 metrów. Całość łączy wspólne podium. Jest to dzieło architektów z pracowni AMC Andrzeja Chołdzyńskiego.

The Warsaw HUB to innowacyjna realizacja, której zamysł wykracza poza ramy tradycyjnego biurowca. Kompleks stanowi połączenie wszystkich funkcji niezbędnych do działania nowoczesnego biznesu. To 113 tys. mkw. najwyższej klasy przestrzeni.

Wśród nowoczesnych rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowników, wymienić można m.in. aplikację mobilną opracowaną przez Ghelamco. Dzięki niej możliwy jest dostęp do biura, rezerwacja sal oraz wiele innych funkcjonalności. Aplikacja poinformuje użytkowników, gdy obiekt będzie działał w tzw. trybie pandemii. Windy wyposażono w specjalne lampy UV, które dezynfekują przestrzeń i zabijają wirusy. Obiekt wykorzystuje także system rozpoznawania samochodów. W podziemnym parkingu znalazły się stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Ghelamco z kolejnym wyróżnieniem

CTBUH nagrodziło również wieżowiec Silver Tower w Brukseli. W tym przypadku doceniono adaptacyjne podpory wykorzystane podczas budowy wieżowca (kategoria: Innowacje). Takie rozwiązanie ma być odpowiedzią na problem tzw. pełzających budynków. Wiąże się to z osiadaniem i kurczeniem konstrukcji podczas eksploatacji obiektu. Silver Tower to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy Unii Europejskiej. Został oddany do użytku w 2020 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz