Giant

Aareal Bank refinansuje The Warsaw HUB

|
Aareal Bank refinansuje inwestycję biurową Ghelamco. Jak informuje serwis PropertyNews.pl, udzielana pożyczka ma wynieść 312,5 mln euro.

Środki mają zostać przeznaczone na refinansowanie znajdującej się na warszawskiej Woli, nowo wybudowanej inwestycji biurowej. Zgodnie z Green Finance Framework Aareal Bank po złożeniu wszystkich wymaganych zaświadczeń pożyczka ma być przekształcona w umowę.

 

Jesteśmy bardzo dumni z zawarcia tej umowy z firmą Ghelamco, która jest nie tylko czołowym europejskim inwestorem w nieruchomości, ale przede wszystkim wybitnym deweloperem na polskim rynku. Ghelamco znajdowało się w czołówce europejskich firm, które weszły na rynek nieruchomości komercyjnych już w 1991 r. W ten sposób ukształtowały pejzaż Warszawy za pomocą nagradzanych nowoczesnych budynków, będąc jednocześnie pionierem ustanawiania zrównoważonych standardów na polskim rynku nieruchomości – podkreślił cytowany przez serwis PropertyNews.pl Christof Winkelmann, członek zarządu Aareal Bank.

 

Kompleks przyjazny zarówno startupom, jak i korporacjom

The Warsaw HUB jest najnowszą i jednocześnie największą z dotychczasowych inwestycji Ghelamco Poland. Kompleks trzech wieżowców zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego dostarczył 113 tys. mkw. pow. biurowej i co-workingowej. W obiekcie znalazło się także miejsce na 3- i 4-gwiazdkowe hotele Crowne Plaza oraz Holiday Inn Express oraz centrum konferencyjne, klub fitness i lokale handlowo-usługowe. Kompleks łączy więc wszystkie funkcje, które są dziś niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz startupów. Zadbano, by biura zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Projekt został odznaczony nagrodą Award of Excellence CTBUH Awards w kategorii Interior Design. Kompleks może też pochwalić się wstępną certyfikacją BREEAM. Ponadto The International Well Building Institute (IWBI) przyznał The Warsaw HUB ocenę WELL Health-Safety Rating.

 

Jesteśmy bardzo dumni, że po raz kolejny współpracujemy z Aareal Bank. Uzyskanie tak dużego refinansowania bankowego dla The Warsaw HUB potwierdza stabilność dewelopera i świadczy o atrakcyjności projektu – zaznaczył Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu spółek wchodzących w skład Ghelamco w Polsce.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz