Real Estate Management Congress

Trójmiejski biurowiec Palio A otrzymał certyfikat BREEAM

|
Palio A, będący pierwszym z biurowo–usługowego kompleks budynków Palio Office Park, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. To potwierdzenie, że obiekt powstał w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Palio Office Park, zlokalizowany na terenie Stoczni Gdańskiej, jest pierwszą trójmiejską inwestycją Cavatina Holding. Łącznie ma obejmować 8 budynków o mierzących łącznie blisko 90 tys. mkw powierzchni biurowo–usługowej.

 

Projekt przyjazny środowisku

Wyróżniony certyfikatem BREEAM budynek Palio A jest pierwszym etapem tej inwestycji, który został oddany do użytku w lutym br. Palio A dostarczył 16,6 tys. mkw GLA. Wśród najemców biurowca są już m.in. firmy z branż energetycznych, medycznych i doradczych. Obiekt otrzymał w procesie certyfikacji wysokie oceny m.in. za zrównoważoną gospodarkę wody i energii, użyte do jego budowy materiały, a także za bardzo dobre przygotowanie w zakresie Health and Wellbeing. Cavatina Holding przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości budowanych przez siebie obiektów, a wszystkie swoje inwestycje poddaje certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent lub Very Good.

– To dla nas szczególnie ważne, by nasze miastotwórcze projekty były budowane w sposób zrównoważony, zgodny z poszanowaniem dla środowiska naturalnego, a także spełniały oczekiwania pracujących w nich osób i innych użytkowników. Starannie projektujemy budynki i przestrzeń wokół nich tak, by służyły ludziom w najlepszy z możliwych sposobów. Organizujemy tereny zielone, place, zielone tarasy, dbamy o bezpieczeństwo oraz komfort. Za każdym razem dostosowujemy pomysł i projekt inwestycji do lokalnych uwarunkowań i potrzeb. Certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent, świetnie już w Polsce rozpoznawana, jest wiarygodną wizytówką dla budynku. Cieszę się, że kolejnym obiektem z tym certyfikatem jest nasz pierwszy budynek w Gdańsku powstały w ramach Palio Office Park. To przykład nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni do pracy i rekreacji z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca – podkreślił Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding.

 

Nowoczesna okolica nawiąże do historii

Inwestor chce stworzyć na poindustrialnych terenach Młodego Miasta nowoczesną przestrzeń przeznaczoną zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Oprócz miejsc pracy znajdzie się tu bowiem miejsce także na strefy relaksu i sportu, kompleks gastronomiczny, a także tereny zielone. W ramach projektu ma zostać odtworzony niemal kilometrowy odcinek ul. Malarzy. Stojące wzdłuż niej budynki, których wygląd jest ustalany z konserwatorem zabytków, będą nawiązywać do historii tego miejsca związanej z przemysłem stoczniowym. Metamorfozie tego miejsca sprzyja doskonała lokalizacja – kompleks mieści się przy jednej z głównych gdańskich arterii, ul. Jana z Kolna. Jest to okolica dobrze skomunikowana z resztą miasta – korzystając z tramwaju i SKM można wygodnie przemieszczać się po całym Trójmieście.


0.0
Napisz pierwszy komentarz