bcb wrzesień 2020

CBRE ogłasza rozpoczęcie IV edycji konkursu Office Superstar

|
Zgłaszać swoje kandydatury na najlepsze polskie biuro mogą wszystkie organizacje dumne ze swoich przestrzeni. W tym roku uruchomiono dziewięć kategorii. Termin składania zgłoszeń upływa 30 lipca br.

Łącznie w ramach konkursu do dyspozycji kandydatów uruchomiono dziewięć kategorii: siedem regionalnych – na najlepsze biura w największych polskich miastach (w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Łodzi, Poznaniu, Katowicach oraz we Wrocławiu), a także dwie dodatkowe – tegoroczną nowość.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich właścicieli oraz najemców przestrzeni biurowych, którzy chcą pochwalić się i zaprezentować sposób, w jaki urządzili biura. Stwarza ponadto możliwość wzmocnienia wizerunku firmy jako dobrego pracodawcy oraz partnera w biznesie. Co więcej, wyróżnienie w ramach każdego zwycięskiego projektu przysługuje również zaangażowanym w niego architektom i projektantom.

 

Nasz konkurs to już niemalże tradycja ruszamy z czwartą edycją! Po roku przerwy związanej z pandemią znów będziemy poszukiwać najlepszego biura w Polsce. Poprzednie edycje pokazały, że polskie biura są na światowym poziomie. W obecnej będziemy mogli dodatkowo obserwować, jak na przestrzeń biurową wpłynęła pandemia. Nasze badania wskazują, że największą trudnością pracy zdalnej było ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. Teraz chcemy wrócić, by te relacje nadrabiać, móc znów na żywo wymieniać się pomysłami i pomagać sobie nawzajem. Jednocześnie oczekujemy, że biuro będzie pomagać w łączeniu pracy zdalnej ze stacjonarną, szczególnie poprzez wykorzystywanie nowych technologii. Dlatego w tegorocznej edycji konkursu, oprócz kategorii regionalnych, znalazły się kategorie Przestrzeń do współpracy oraz Innowacje i technologie. Dzięki nim firmy będą mogły pokazać swoje przestrzenie dopasowane do nowych potrzeb pracowników oraz zainspirować innych – zaznaczyła Natalia Wenzławska, Zastępca Dyrektora Marketingu i Komunikacji CBRE.

 

Większość pracowników chce pracować w systemie mieszanym

Konkurs CBRE jest świetną okazją, by pokazać, jak zmieniły się biura w wyniku pandemii COVID-19. Zmianie uległy także oczekiwania pracowników co do modelu pracy. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Grafton Recruitment i CBRE, 64 proc. pracowników deklaruje, że chciałoby pracować w systemie mieszanym – częściowo stacjonarnie, czyli z biura, a częściowo zdalnie. Zmiany w zakresie modelu pracy wpłynęły więc z kolei na organizację przestrzeni biurowych. Odpowiedzią na to są nowe kategorie konkursu Office Superstar: Przestrzeń do współpracy oraz Innowacje i technologie.

Decyzję, które biuro zasłuży na zaszczytne miano Office Superstar 2021, pozostawiono niezależnej Kapitule, do której powołano ekspertów w dziedzinie nieruchomości, architektury, środowiska pracy, zarządzania zmianą oraz designu. Wśród nich znajdują się m.in.: Grzegorz Stiasny – architekt i krytyk architektury, dr Bogna Kietlińska – socjolog, architekci Radosław Gajda i Natalia Szcześniak – autorzy vloga Architecture is a good idea, a także Beata Bochińska, ekspertka designu. Wyniki zostaną ogłoszone w październiku br. podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie.

 


0.0
Tagi: CBRE Konkurs
Napisz pierwszy komentarz