Budowa .KTW II idzie zgodnie z planem

|
Pomimo pewnych trudności związanych z nową rzeczywistością w dobie pandemii budowa .KTW II realizowana jest zgodnie z harmonogramem przyjętym jeszcze w 2019 roku. Druga wieża kompleksu ma zostać oddana do użytkowania na początku 2022 roku.

.KTW II w realizacji

.KTW II to najwyższy obiekt biurowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Znajduje się w pobliżu Spodka oraz katowickiej Strefy Kultury. Biurowiec ma 133 metry wysokości, liczy 31 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne. Zgodnie z planem realizowane są prace wysokościowe i zewnętrzne. Zdemontowany został już jeden z żurawi budowlanych, kolejny ma opuścić plac budowy w sierpniu.

Lipiec br. przyniósł realizacje założeń projektu na dachu technicznym. Znajdzie się tutaj ok. 70 proc. wszystkich urządzeń, które będą odpowiedzialne za chłodzenie, napowietrzanie i oddymianie budynku oraz dostarczanie energii elektrycznej. Na dachu umieszczone zostaną cztery agregaty prądotwórcze. Obecnie trwają ostatnie prace przy elewacji i balustradach dachu.

 

Realizacja projektu zgodnie z harmonogramem

Realizacja projektu .KTW II musiała zmierzyć się z dodatkowymi trudnościami. Mowa tu m.in. o opóźnieniach w dostawie materiałów, skokowym wzroście ich cen, brakach w kadrach pracowniczych w wielu branżach, a także nowej pandemicznej rzeczywistości. Pomimo tego harmonogram przyjęty w 2019 roku jest dotrzymywany. Udało się to dzięki konsekwencji, elastyczności oraz powierzeniu prac budowlanych sprawdzonym polskim wykonawcom.

W najbliższym czasie planowany jest montaż instalacji. Składać się będzie na nią ok. 20 tys. czujników, modułów oraz urządzeń ochrony pożarowej i automatyki. Dla przykładu projekt zakłada wykonanie systemu wspomagania gaszenia bazującego na technologii mgły wodnej. Pozwoli to na większą elastyczność w zakresie doboru rurociągów i tym samym lepsze aranżowanie przestrzeni biurowych. Jeżeli nadal wszystkie prace będą szły zgodnie z harmonogramem, odbiory Straży Pożarnej i Inspekcji Sanitarnej planowane są na przełom roku.

 

Główny najemca .KTW II

Głównym najemcą .KTW II jest PwC Service Delivery Center. Firma zajmie ok. 25 proc. powierzchni biurowej dostępnej w obiekcie. Wiadomo również, że swoją siedzibę będzie miało tam także nowe Centrum Serwisowo-Badawcze LKQ Europe.

Łącznie do dyspozycji najemców oddane zostanie ponad 62 tys. mkw. powierzchni biurowej. Całość znajduje się w dwóch obiektach połączonych ze sobą parkingiem podziemnym. Przestrzeń biurowa zostanie uzupełniona powierzchnią handlowo-usługową z m.in. kantyną, restauracją, oddziałem banku, a także firmami sektora finansowego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz